Projekt wnętrza - pracownia KAZA

Projekt wnętrza - pracownia KAZA

  • Autor: bm
  • 21 marz 2017 09:43 (aktualizacja: 22 marz 2017 11:33)

Jakie meble do wnętrza w kobiecym stylu? Zobacz realizację!

Meble o zaokrąglonych kształtach, pastelowe kolory, sofy w miękkich obiciach, okrągły stół i zaoblona bryła wyspy kuchennej - wszystkie te elementy wnętrza miały podkreślać fakt, że mieszkają w nim kobiety i panuje w nim klimat przytulnej intymności, niekoniecznie zgodny z najnowszymi trendami.

Kielecki 90-metrowy apartament powstał z myślą o dwóch kobietach: mamie i córce. Miał wymykać się sztywnym etykietom stylistycznym i niekoniecznie ślepo podążać za popularnymi trendami. Dzięki wyobraźni i umiejętnościom projektantek Elizy Wojtasiewicz i Katarzyny Olejarz z pracowni KAZA, powstało wnętrze emanujące elegancją, kobiecością i subtelnym pięknem. W przedsięwzięciu wspierała je sieć salonów z artykułami wykończenia wnętrz - Dekorian.

W interpretacji tematu kobiecości we wnętrzu pomogło jego wyposażenie i elementy wykończeniowe. Zamiast tradycyjnych narożników pojawiły się zaokrąglone, które dodały wnętrzu “miękkości” i lekkości. Obłe, owalne kształty stały się powtarzającym motywem. Opływowy kształt nadano bryle niezwykle efektownej wyspy kuchennej. W łazience, sąsiadującej z sypialnią pani domu, zainstalowano eliptyczną, wolno stojącą wannę. Koliste formy przybrały: kuchenny stół, lamp w jadalni, czy oryginalne stoliki kawowe wykonane z pnia drzewa (projektu polskiej pracowni Malafor). 

Klimat wnętrza podkreśla paleta barw - stonowana w części dziennej, bardziej energetyczna w pokoju córki, ciemniejsza i sprzyjająca relaksowi w miejscu odpoczynku. Otwierają ją pastelowe, pudrowe róże, szarości, błękity, przechodzące w dostojne grafity i turkusy ocieplone złotymi akcentami i kolorem drewna, przełamane świeżym, dziewczęcym pink flamingo. 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ