Fotel Poäng zaprojektowany przez Noboru Nakamurę dla marki IKEA. Fot. IKEA

Fotel Poäng zaprojektowany przez Noboru Nakamurę dla marki IKEA. Fot. IKEA

  • Autor: mg
  • 15 wrz 2016 13:34 (aktualizacja: 15 wrz 2016 14:04)

Jubileusz kultowego fotela marki IKEA

Czterdzieści lat temu IKEA nawiązała współpracę z japońskim projektantem, Noboru Nakamurą. W efekcie powstał fotel "Poäng" – ikona skandynawskiego designu. By uczcić ten okrągły jubileusz, IKEA wzbogaciła swoją aktualną ofertę o nowe wersje starego klasyka.

Twórcą fotela "Poäng" jest japoński projektant, Noboru Nakamura. Projektując kultowy dziś mebel, chciał stworzyć przestrzeń, która zapewni bogactwo emocjonalne i uwolni od stresu. Według projektanta, wszystkie produkty powinny mieć ponadczasową wartość, niezależnie od aktualnych trendów i mód.

Uwielbiany fotel "Poäng" to przede wszystkim synonim komfortu, jakości i produktu w dobrej cenie na każdą kieszeń. Cieszymy się, że już od 40 lat jest doceniany przez naszych klientów, będąc najlepiej sprzedającym się fotelem w asortymencie IKEA. By uczcić ten wyjątkowy jubileusz, wprowadzamy nowe wzory i kolory, które bazują na oryginalnej wersji "Poäng" - mówi Małgorzata Jezierska, specjalista ds. PR, IKEA Retail w Polsce.

Od września br. fotel "Poäng" dostępny jest w nowej odsłonie. Miłośnicy ponadczasowego designu mogą wybierać spośród sześciu nowych wzorów pokryć w różnych wariantach kolorystycznych. Wprowadzona została również nowa rama. To, co się nie zmieniło, to najwyższa jakość wykonania. Maszyna testująca fotel "Poäng", która znajduje się w sklepach IKEA, uciska fotel aż 20 razy na minutę, z siłą 1.000 newtonów, standardowo 50 tys. razy. To tak, jakby osoba ważąca 100 kg siadała w fotelu 20 razy na minutę.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ