Norma Kitchen

Norma Kitchen

  • Autor: bm
  • 25 paź 2016 10:13 (aktualizacja: 26 paź 2016 09:46)

Klasyka w kuchni - trendy z targów w Mediolanie

Pojęcie stylu klasycznego w odniesieniu do mebli i aranżacji wnętrz jest bardzo szerokie. Mieści w sobie zarówno proste, pozbawione ekstrawagancji formy, jak i elementy stylizowane, a te z kolei też bywają różne - stylizowane na stare, wiejskie, prowansalskie, angielskie, loftowe i wiele innych...

Wystarczy przyjrzeć się propozycjom zagranicznych marek meblowych, które wystawiły się na tegorocznych targach EuroCucina w Mediolanie. Część z nich, proponując tzw. klasykę w kuchni, prezentuje styl "na bogato". Mamy więc frezowania, marmurowe blaty i ażurowe boki szuflad w ofercie Norma Kitchen, stylizowane i bogato zdobione nogi wyspy kuchennej w ofercie firmy Brummel, a także glamour w kuchniach Lottocent.

Jednocześnie jednak z klasyką wiele wspólnego wydaje się mieć loftowa surowość w wydaniu Marchi Cucine czy znów Lottocento, podobnie jak klimat ciepłej wiejskiej kuchni, który znajdziemy w ofercie firm: Scavolini, Nobilia czy Aran. Jest w czym wybierać - w Mediolanie kuchnie mające niewiele wspólnego z nowoczesnym minimalizmem czy klimatem laboratorium - zdecydowanie w tym roku królowały. W ciepłych kolorach, pełne otwartych półek i przeszklonych szafek ukazujących swoją zawartość, uzupełnione elementami retro (okapy, uchwyty, baterie, zlewy) - wskazywały na główny trend tego sezonu - przytulny dom - schronienie i oaza spokoju.

Zobacz fotogalerię pięknych kuchni producentów zagranicznych!


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ