Strefa Ageless Living na stoisku firmy Schattdecor (Interzum 2017). Fot. Schattdecor

  • Autor: mg
  • 13 cze 2017 10:18 (aktualizacja: 13 cze 2017 12:33)

Koncepcje wnętrz według producentów papierów dekoracyjnych

Podczas odbywających się w Kolonii targów "Interzum 2017" producenci papierów dekoracyjnych zaprezentowali nie tylko nowości produktowe, ale też innowacyjne koncepcje aranżacji wnętrz, które uwzględniają różne preferencje i style życie konsumentów na całym świecie.

Kto został nowym prezesem firmy Schattdecor?

W tym roku podczas targów "Interzum" zespoły designerów z firm Schattdecor i Impress Decor zaprezentowały najważniejsze tendencje w wyposażeniu wnętrz i zilustrowały je nowymi propozycjami wzorniczymi. Różnorodność stylów życia, zmiany demograficzne, cyfryzacja czy świadome obchodzenie się z zasobami naturalnymi to hasła przewodnie tych trendów. Odzwierciedlają one zachowania społeczne, które wpływają na indywidualizację wnętrz i poszukiwanie nowych rozwiązań w zakresie projektowania. 

Schattdecor

Na powierzchni 700 m2 firma Schattdecor zwizualizowała trendy i przeniosła odwiedzających jej stoisko do wnętrz odpowiadających konkretnym zachowaniom współczesnego społeczeństwa.

Jako pierwszy pojawił się temat "Micro Housing", związany z migracją ludzi do ośrodków miejskich. Bezpośrednio z urbanizacją łączy się tendencja zmniejszania się przestrzeni życiowej. Konsumenci kupują coraz mniejsze mieszkania lub inwestują w mieszkania na wynajem. Dlatego im bardziej elastyczne rozwiązania będą posiadały mieszkania, tym lepiej. Ważną rolę odgrywa tu też samo wzornictwo, które ma za zadanie optycznie powiększać i tak małe już przestrzenie. Jasna kolorystyka, harmonijne struktury drewna i minimalistyczne formy graficzne to najważniejsze cechy stylu "Micro Housing". Niewątpliwym headlightem tego trendu jest dekor "Kitami" o ciepłej strukturze wiązu. Zupełną nowością wpisującą się w styl "Micro Housing" jest dekor "Iceland Pine", który imituje sklejkę iglastą.

Następnym trendem zaprezentowanym przez Schattdecor jest "Smart Home", czyli dążenie do otaczania się nowinkami technologicznymi w domu. Mimo zaawansowania technologicznego, dom ma pozostać przytulny i przyjazny. Tą autentyczność przestrzeni zapewniają materiały wykończeniowe. Pojawia się tu więc szlachetny kamień połączony z ciepłym wybarwieniem dębów. Nowością reprezentującą ten styl jest dekor "Jackson Hickory". W tak zaaranżowanym wnętrzu pojawia się także kolejna premiera wzornicza, czyli wzór "Madalena", który wykonany został w technologii cyfrowej i stanowi połączenie drewna z marmurem.

Różnorodność stylów życia, coraz więcej singli we wszystkich grupach społecznych, rodziny patchworkowe, grupy wspólnych zainteresowań czy domy wielopokoleniowe powodują także zmianę myślenia o projektowaniu domu. Styl "Community Zone" kształtują mało tradycyjne, nowe formy egzystencji społecznej i świadome obchodzenie się ze środowiskiem. Wzornictwo jest tu bardzo autentyczne, a powierzchnie dekoracyjne posiadają haptykę i są miłe w dotyku. Dominantą wzorniczą w tym stylu jest na przykład "Dąb Catania".

Zmiany demograficzne prowadzą do odejścia od klasycznego pojmowania wieku człowieka i sprawiają, że ludzie po osiągnięciu określonego wieku, nie chcą zamykać się w swojej strefie komfortu. Styl "Ageless Living" skierowany jest do pokolenia, które dużą wagę przykłada do bycia fit zarówno w kontekście ciała, jak i ducha. Wnętrza w stylu "Ageless' Living" nie ograniczają się do spełniania klasycznych funkcji, lecz są wielofunkcyjne, a przy tym dopasowane do poszczególnych faz życia i potrzeb użytkownika. W tym wnętrzu dominuje ciemna kolorystyka, szlachetne struktury kamienia, które stoisku firmy Schattdecor podkreślono dekorem "Barcelona" - lustrzanie odbitym kamieniem zadrukowanym cyfrowo. Warto zwrócić uwagę także na dekor "Orzech Palazzo", który zaprojektowany został z różnych wielkości kostek drewna orzechowego. Z kolei na podłodze swoją premierę miał nowy dekor "Canyon Compass Oak", którego charakterystyczną cechą jest diagonalne ułożenie klepek.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ