Fot. Shutterstock

Fot. Shutterstock

  • Autor: mg
  • 13 sty 2017 10:22 (aktualizacja: 16 sty 2017 11:02)

Konkurs na... betonowe meble

Z okazji obchodów 800-lecia Opola przy opolskim ratuszu staną oryginalne... betonowe meble. Wcześniej jednak rozpisany został konkurs na ich wykonanie, adresowany do studentów i absolwentów ASP, kierunków architektonicznych i wzorniczych, a także profesjonalnych studiów projektowych.

Inicjatorem akcji jest Fundacja Górażdże - Aktywni w Regionie, a jej partnerami są Miasto Opole, firma Górażdże Cement oraz Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu. Celem przedsięwzięcia jest zaprojektowanie i wykonanie z betonu małej architektury spełniającej funkcję siedziska lub leżanki. Nowoczesne betonowe meble zostaną ustawione w określonych konfiguracjach w centrum Opola.

Projekt powinna charakteryzować oryginalna forma. Mile widziane są również wpisane w bryłę betonowego mebla dodatkowe funkcje. Realizacja powinna odpowiadać najnowszym trendom architektonicznym.

Konkurs ma charakter otwarty i kierowany jest w szczególności do artystów plastyków, studentów i absolwentów ASP, kierunków architektonicznych i wzorniczych, wyższych szkół artystycznych, a także pracowników profesjonalnych studiów architektonicznych czy projektowych.

Nagrodą za I miejsce jest 14 tys. zł brutto, za drugie - 8 tys. zł brutto, zaś za trzecie - 5 tys. zł brutto. Przewidziano też dwa wyróżnienia po 1 tys. zł brutto. Organizatorzy zastrzegają sobie inny podział puli nagród. Prace konkursowe przyjmowane będą do 3 kwietnia, a konkurs rozstrzygnięty zostanie 11-12 kwietnia. Zwycięski projekt będzie realizowany od maja do września przez firmę Górażdże Cement. Meble zostaną zbudowane z mieszanki betonowej zaprojektowanej na bazie Tiocemu, innowacyjnego rodzaju cementu o właściwościach fotokatalitycznych. 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ