Fot. Shutterstock

Fot. Shutterstock

  • Autor: mg
  • 21 paź 2016 08:29 (aktualizacja: 21 paź 2016 09:52)

Konkurs na zestaw mebli miejskich

Prezydent miasta Jastrzębia-Zdroju ogłosił konkurs na zestaw mebli miejskich, które zostaną usytuowane w przestrzeni tego miasta. Mogą wziąć w nim udział zarówno profesjonaliści, czyli architekci i projektanci, jak i studenci kierunków wzorniczych. Termin składania prac konkursowych mija 1 grudnia br.

Konkurs ma charakter otwarty i składa się z jednego etapu. Uczestnicy składają wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie, a organizator dopuszcza do udziału
w konkursie i zaprasza do składania prac konkursowych tych uczestników, którzy spełniają warunki zawarte w regulaminie. Przedmiotem konkursu jest opracowanie projektu oryginalnych zestawów mebli miejskich, które poprzez swój charakter i spójność z otoczeniem staną się elementem kształtującym przestrzeń publiczną.

Obiekty wchodzące w skład projektowanego zestawu:
1) ławka bez oparcia, z oparciem, krzesło uliczne,
2) kosz na śmieci,
3) stojak na rowery,
4) donica,
5) słupek wygradzający, barierka dla pieszych.
6) osłona drzewa,
7) wiata przystankowa modułowa – o różnej długości i szerokości w zależności od wielkości platformy przystankowej lub chodnika,
8) wiata rowerowa modułowa,
9) obiekt handlowy – kiosk,
10) słup ogłoszeniowy, tablica informacyjna,
11) lampa uliczna.

Termin składanie prac konkursowych mija 1 grudnia br., natomiast rozstrzygnięcie konkursu (podanie wyników do publicznej wiadomości) nastąpi do 8 grudnia br.

Nagrodami w konkursie są nagrody pieniężne:
1) I nagroda - 7 tys. zł brutto,
2) II nagroda - 4 tys. zł brutto,
3) III nagroda - 2 tys. zł brutto.

Zespół konkursowy ma prawo do dokonywania zmian co do liczby i wysokości nagród w ramach ogólnej kwoty przeznaczonej na nagrody, a także przyznania honorowych wyróżnień. Może też nie przyznać nagród, jeżeli stwierdzi, że żadna z prac nie odpowiada celowi konkursu i wymaganiom określonym w regulaminie.

 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ