Fot. Fritz Hansen

Fot. Fritz Hansen

  • Autor: bm
  • 07 lis 2016 08:06 (aktualizacja: 11 lis 2016 15:25)

Krzesła do sal konferencyjnych - liczy się integracja

Czasem im mniej liczny zespół pracowników, tym większa ich kreatywność. Sale konferencyjne siłą rzeczy są więc coraz mniejsze, a panujący w nich klimat – również ten tworzony przez dobór odpowiednich mebli – jest coraz ważniejszy. Co proponują pracownikom producenci krzeseł biurowych?

Tym, co najbardziej liczy się we współczesnej sali konferencyjnej jest stworzenie uczestnikom spotkań jak największego komfortu i – w miarę możliwości – sposobności do integracji zespołu. W jakim kierunku idzie więc rozwój segmentu krzeseł konferencyjnych? "Zdecydowanie w kierunku wieloelementowych rodzin siedzisk, które tworzą harmonijne stylistycznie otoczenie pracy, zarazem spełniając liczne funkcje, których wymaga środowisko pracy oparte na aktywności (activity-based working) oraz zespół pracowników o zróżnicowanych potrzebach i preferencjach związanych z demografią, płcią, czy temperamentem." - podkreśla Aleksandra Krawsz, Marketing&PR Manager w firmie Kinnarps Polska. (...)

Zgodnie z obecnymi trendami znacznie częściej tworzymy dla klientów małe sale spotkań niż przestronne sale konferencyjne, ponieważ takie są potrzeby współczesnych organizacji. W związku z tym większy potencjał widzimy w projektowaniu modułowych rozwiązań soft seating typu Hexa czy Sand ze ściankami o właściwościach akustycznych. Można w nich zorganizować szybkie i efektywne spotkanie, nie przeszkadzając innym. - mówi Magdalena Tokarczyk-Cyran, Dyrektor Marketingu w Grupie Nowy Styl.

Oczywiście nie oznacza to, że krzesło konferencyjne to zupełny przeżytek I nikt z niego nie korzysta. Wręcz przeciwnie – wciąż jest na nie zapotrzebowanie. Projekty najnowszych siedzisk konferencyjnych Kinnarps podążają w kierunku wzornictwa integracyjnego (inclusive design). Doskonałym tego przykładem jest seria krzeseł „Embrace” zaprojektowana przez Stefana Brodbecka, która łączy wymagania zrównoważonego rozwoju, sukces rynkowy z mianem najczęściej nagradzanego produktu marki Kinnarps.

W ofercie Grupy Nowy Styl z kolei zwracają uwagę chociażby krzesła “Tauko” zaprojektowane przez Przemysława Mac Stopę, które będą miały swoją premierę na targach “Orgatec” w Kolonii. Ten system to także stoliki modułowe, z których można tworzyć ciekawe ustawienia, dopasowane do przestrzeni i potrzeb.

Czytaj w najnowszym wydaniu magazynu "Meble Plus"


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ