Krzesła z kolekcji Leaf firmy Ton. Fot. Ton

Krzesła z kolekcji Leaf firmy Ton. Fot. Ton

  • Autor: mg
  • 27 paź 2016 09:34 (aktualizacja: 28 paź 2016 08:30)

Krzesła firmy Ton otrzymały "German Design Award"

"Leaf", nowa kolekcja, którą znaleźć można w asortymencie firmy Ton, zdobyła uznanie jurorów oceniających produkty zgłoszone do konkursu "German Design Award 2017". Krzesło i taboret barowy zaprojektowane zostały przez włoskie studio E-GGS, a źródłem inspiracji była natura.

Podczas projektowania poszukiwaliśmy produktu lekkiego, racjonalnego, ale również pasującego do linii firmy Ton i związanego z naturą. Racjonalny dla nas produkt to taki, który jest odpowiednio zbalansowany pomiędzy inspiracją a aktualnym procesem produkcyjnym - mówi Gaia Giotti z designerskiego duetu E-GGS. Z tego powodu kolekcja "Leaf" zawiera wiele elementów typowych dla stylistyki kojarzonej z marką Ton, jak choćby gięte siedzisko krzesła i taboretu. Jakkolwiek, ten element nie jest używany w ten sam sposób w różnych modelach, możemy nim grać, używając go w różnych pozycjach. Sądzimy, że również ten aspekt doceniło jury konkursu - podsumowała wybór Gaia Giotti.

Kolekcja "Leaf" inspirowana jest wyglądem drzewa - sprawia wrażenie solidnej podstawy (pnia) zwieńczonej delikatnymi liśćmi. Ta idea została zastosowana w krzesłach i taboretach, których podstawy wykonane z litego drewna wieńczą optycznie lekkie siedziska, wykonane z drewna gięto-klejonego. Nie tylko właściwości fizyczne drzew odnajdziemy w tych modelach, również ich kształty. Szczególnie liście, ten motyw odnajdziemy w poprzecznych mocowaniach oparć - wyjaśnia Gaia Giotti.

Podczas modelowania tej kolekcji wiele uwagi poświęciliśmy ergonomii i wytrzymałości mechanicznej konstrukcji. Krzesło wytrzymuje testy obciążenia stu trzydziestoma kilogramami podczas około pół miliona symulowanych cykli siadania. Dlatego kolekcja "Leaf" znajduje zastosowanie zarówno we wnętrzach publicznych, jak i prywatnych.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ