Biznesmeblowy.pl

Fot. Salony Agata

Krzesło barowe - co mówi ekspert z salonu meblowego?

  • Autor: bm
  • 19 paź 2016 12:51

W otwartej strefie kuchenno-jadalnianej hokery stają się ważnym elementem aranżacji całej przestrzeni. "Jeśli chcemy, by ich design bardziej nawiązywał do wystroju kuchni, powinniśmy wybrać model z tworzywa sztucznego z dobrze wyprofilowanym siedziskiem i oparciem." - radzi ekspert salonów Agata.

W małych wnętrzach najlepszym miejscem na barek jest wyspa kuchenna. Od strony kuchni blat pełni funkcję przestrzeni roboczej do przygotowywania posiłków, a od strony salonu – praktycznego stolika, przy którym zmieszczą się dwa lub trzy krzesła barowe. Jeśli dysponujemy większą przestrzenią, możemy pomyśleć nad aranżacją barku jako dodatkowego blatu, umieszczonego prostopadle do linii szafek kuchennych. Wtedy krótszy bok barku przylega do ściany, a po obu stronach dłuższego ustawiamy krzesła barowe.

"Już na etapie projektowania barku, warto pomyśleć o tym, które krzesła barowe będą najlepiej pasować do naszego wnętrza. W strefie otwartej hokery stają się ważnym elementem aranżacji całej przestrzeni. Jeśli chcemy, by ich design bardziej nawiązywał do wystroju kuchni, powinniśmy wybrać model z tworzywa sztucznego z dobrze wyprofilowanym siedziskiem i oparciem. Takie hokery, jak Soul czy Disco będą pasować do każdego wnętrza i nie zajmą też wiele miejsca. Natomiast jeśli dysponujemy większą ilością przestrzeni i chcemy, by krzesła barowe były bliższe stylistyce mebli wypoczynkowych w salonie, powinniśmy zwrócić uwagę na modele obite ekoskórą, takie jak Jowisz, Saturn, Wenus czy Uran. Miłośnikom nowoczesnego designu i odważniejszych kształtów, na pewno przypadną do gustu hokery Lord i Hilton" – radzi Angelika Anusiewicz-Bochenek, ekspert z sieci salonów Agata.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER BIZNESMEBLOWY.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu BiznesMeblowy.pl codziennie w Twojej skrzynce