Kolekcja Oslo marki Borcas. Fot. Borcas

Kolekcja Oslo marki Borcas. Fot. Borcas

  • Autor: mg
  • 03 sty 2017 10:19 (aktualizacja: 04 sty 2017 12:42)

Które trendy wnętrzarskie oprą się upływowi czasu?

Czym należy kierować się, żeby wyposażenie naszego wnętrza oparło się zmiennym modom i upływowi czasu? Marcin Różański i Rafał Krukowski, właściciele showroomu Euforma, podają kilka zaleceń, dzięki którym można wybrać ponadczasowy mebel.

Po pierwsze: polskie wzornictwo

Ten trend już jakiś czas święci triumfy i można być pewnym, że nie przeminie. Wybierając meble, oświetlenie, czy dodatki, starajmy się wybierać projekty polskich marek. Poczujecie ogromną satysfakcję, jeśli postawicie na młode, jeszcze nieznane nazwisko, a po jakimś czasie okaże się, że to jest właśnie „must have” każdego wnętrza. Świetnym przykładem jest Tomek Rygalik, kiedyś mało znany, nieco niszowy, a dzisiaj? To czołowe polskie nazwisko designu. Projektuje dla najlepszych – Noti, Paged Collection. Czy to nie jest najlepsze potwierdzenie naszych słów? Dobre, bo polskie.

Po drugie: naturalny materiał

Są takie materiały, które zawsze będą modne i tutaj najlepszym potwierdzeniem jest drewno. Od lat wykorzystywane jest w najróżniejszych projektach mebli, takich jak stoły, krzesła, fotele, komody, a nawet lampy. Największą zaletą drewna jest jego uniwersalność – pasuje do każdego wnętrza, niezależnie od stylu. Może być dodatkiem w pomieszczeniu, ale również odgrywać główną rolę. Idealnym przykładem jest kolekcja "Oslo" marki Borcas. Inspiracją dla projektantów był styl skandynawski, charakteryzujący się funkcjonalnością, prostą formą i przywiązaniem do natury przez wykorzystanie naturalnych materiałów. Otworzyło to możliwość zastosowania wyselekcjonowanych gatunków szlachetnego drewna, które doskonale współgrają z wybarwieniami metalu.

Po trzecie: kolory

Z kolorami jest tak, jak z modą – mogą szybką przeminąć, dlatego warto postawić na dodatki lub oświetlenie, które będzie idealnie uzupełniać wystrój pomieszczenia. Jako baza królują ciepłe odcienie, pastele. Jednak uzupełnieniem od kilku sezonów są kolory metaliczne, które w dodatkach spisują się wprost idealnie. Wie o tym marka TAR, ich najnowszy projekt – lampa "Copper" – na pewno podbije serca entuzjastów designu – stal miedziowana to trend, który trwa już jakiś czas. Mamy przeczucie, że w kolejnym sezonie będziemy mogli nadal cieszyć się tym odcieniem w naszych wnętrzach.

Po czwarte: modern vintage 

Dla współczesnego designu jest to odświeżający powiew kreatywności i nietuzinkowych rozwiązań. Za sprawą młodych twórców meble z lat 60. wróciły do łask klientów. Proste i funkcjonalne, choć niezwykle finezyjne kształty dodadzą oryginalnego kolorytu każdemu nowoczesnemu wnętrzu. Taka jest właśnie kolekcja sof i foteli "Fin" marki Marbet Style. To ponadczasowy design oparty na prostych liniach, harmonijnych kształtach i starannie wykonanych detalach. Meble z tej kolekcji są bardzo praktyczne i funkcjonalne, a ich bogata wariantowość daje duże możliwości indywidualnej aranżacji wnętrza.

Pamiętajmy, że trendy to jedno, a drugie to nasz gust, nie należy ślepo podążać za wszystkimi nowinkami, czasem wbrew sobie. Warto pamiętać, że w naszym mieszkaniu powinniśmy czuć się komfortowo, nie musi przypominać wnętrza wprost z katalogu. Ma być nasze i odzwierciedlać, co nam w duszy gra.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ