Fot. GTV

Fot. GTV

  • Autor: bm
  • 10 kwi 2017 10:26 (aktualizacja: 10 kwi 2017 10:42)

Kuchnia otwarta na salon - jak dobrać akcesoria meblowe?

Klient decydujący się na kuchnię otwartą na salon lub jadalnię, powinien zwrócić uwagę na detale, dzięki którym zabudowa kuchenna będzie wizualnie dopasowana do reszty wnętrza. Materiały, z których wykonane są meble, akcesoria, systemy przechowywania, oświetlenie - wszystko to powinno tworzyć harmonijną całość.

Jeśli zdecydujemy się na aneks kuchenny, musimy pamiętać, że każdy, nawet najdrobniejszy chaos będzie również rzutował na postrzeganie naszego salonu. Aby temu zapobiec, warto dokładnie przemyśleć dobór systemów przechowywania, które pomogą zapanować nad całym kuchennym wyposażeniem. "Dzisiejsze możliwości projektowe pozwalają na funkcjonalne zorganizowanie nawet niewielkiej kuchni – wszystko dzięki szerokiej ofercie akcesoriów meblowych. Do wyboru mamy bowiem wysokie kosze cargo, które wpasujemy nawet w niewielką przestrzeń między poszczególnymi elementami wyposażenia, optymalne i pojemne segregatory, dzięki którym nawet niewielka szafka może przeistoczyć się w domowy kącik eko, a jeśli miejsca jest naprawdę mało postawmy na narożniki, montując w nich Cornery – rozwiązanie dedykowane szafkom narożnym, dające możliwość samodzielnego doboru rozstawu wysokości koszy. Wszystkie rozwiązania sprawdzą się niezależnie od metrażu pomieszczenia i pozwolą na pełną kontrolę kuchennego chaosu" – podpowiada Joanna Repko, ekspert firmy GTV.

Efekt płynnego przejścia uzyskamy również wybierając materiały wykończeniowe z tego samego surowca – drewna czy kamienia naturalnego, pamiętajmy jednak, że kuchenna podłoga czy meble muszą znieść znacznie więcej niż wyposażenie salonu, dlatego już na etapie projektu zdecydujmy się na materiały trwałe i doskonale zabezpieczone. Efekt harmonii osiągniemy również, dobierając odpowiednio dopasowane uchwyty i inne drobne elementy meblowej zabudowy.

Ważną rolę pełni też oświetlenie. Światło w strefie kuchennej pełni zupełnie odmienne funkcje niż to w miejscu relaksu, jednak jest na tyle wdzięcznym kreatorem przestrzeni, że z łatwością pozwoli na niebanalne wykończenie wnętrza. W tym przypadku doskonale sprawdzi się nowoczesne i bardzo modne wielowariantowe oświetlenie sufitowe. "Zastosowanie opraw tego samego rodzaju w kuchni i salonie wprowadzi wrażenie ładu i porządku w naszym otoczeniu i podkreśli płynność przejścia i spójność kompozycyjną obu pomieszczeń. W tym wypadku doskonale sprawdzą się oprawy utrzymane w ponadczasowej stylistyce, jak np. oprawy Pireo. Wybierać możemy spośród metalowych opraw w kolorze szarym lub czarnym, natynkowych lub podtynkowych, mieszczących od 1 do 4 źródeł światła. Ich dodatkową zaletą jest duży zakres regulacji kąta padania źródła światła" – mówi Mateusz Strzałkowski, ekspert firmy GTV.

Bardzo praktyczną i równie atrakcyjną wizualnie alternatywą są też taśmy LED, które grają w tych pomieszczeniach dwie role. Zamontowane tuż nad blatem mogą pełnić nie tylko funkcję użytkową, ale i dekoracyjną – doświetlą strefę roboczą podczas przygotowywania posiłków, a wieczorami pozwolą stworzyć niepowtarzalny klimat pomieszczenia, delikatnie rozświetlając kuchnię. 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ