Sits

Sits

  • Autor: bm
  • 04 wrz 2017 09:40 (aktualizacja: 05 wrz 2017 13:32)

Lekkość i elegancja - sofy i fotele na wysokich nóżkach

Lekkie i subtelne sofy i narożniki najlepiej sprawdzają się w dużych mieszkaniach lub domach, w których funkcje okazjonalnego nocowania spełniają oddzielne pokoje gościnne. Najczęściej bowiem taki mebel pozbawiony jest funkcji spania, która w niewielkich wnętrzach jest nie do zastąpienia.

Wrażenie unoszenia się w powietrzu, jakie odnosimy patrząc na sofę „Floating”, zaprojektowaną przez Phillippe Nigro dla Comforty, nie daje się porównać z niczym innym. Lekkość i eteryczność niektórych mebli sprawia, że wnętrze nabiera szczególnego klimatu – łatwiej w nim oddychać, łatwiej się zrelaksować i zapomnieć o codzienności...

Na polskim rynku bez wątpienia największą popularnością cieszą się meble praktyczne: z dodatkowymi elementami podnoszącymi funkcjonalność, solidne i obliczone na użytkowanie przez długie lata. Najlepiej jeszcze, jeśli ich stylistyka jest na tyle uniwersalna, że zawsze będą uchodziły za modne i na czasie. Takie meble lubią Polacy, ale coraz częściej widoczny jest zupełnie inny trend – idący w kierunku designu, w kierunku ciekawej formy i komfortu wypoczynku w pozycji siedzącej. Tego rodzaju meble wypoczynkowe najczęściej mają niewielkie gabaryty, dość ciężka podstawa ustępuje w nich miejsca lekkim, cienkim nóżkom, oparcie i podłokietniki bywają finezyjnie wygięte i dość cienkie, wypełnienie siedziska natomiast oparte jest zazwyczaj na wysokiej jakości materiałach, które dają użytkownikowi najwyższy komfort siedzenia. Producenci takich sof nie martwią się o to, jak ukryć w nich niezbyt estetyczne mechanizmy rozkładania, jak sprawić, by siedzisko jednym ruchem można było uczynić legowiskiem. Zwracają uwagę na zupełnie inne aspekty produktu.

Sofy bez funkcji spania mogą bez przeszkód spełniać swoją najważniejszą rolę, jaką jest relaks w ciągu dnia. Brak rozkładanego legowiska często zwiększa komfort użytkowania siedziska sofy, pozwala w pełni wykorzystać jego możliwości pod kątem odpowiedniego wypełnienia. Łatwiej też wyposażyć taki mebel w dodatkowe funkcje relaksu, rozkładane podnóżki, regulowane zagłówki czy dodatkowe schowki lub stoliki.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ