Do wyposażenie Kina Łóżkowego zostały wykorzystane łóżka z kolekcji 4 You marki Vox. Fot. Vox

Do wyposażenie Kina Łóżkowego zostały wykorzystane łóżka z kolekcji 4 You marki Vox. Fot. Vox

  • Autor: mg
  • 27 lip 2017 08:23 (aktualizacja: 27 lip 2017 10:02)

Łóżka marki Vox "bohaterami" festiwalu filmowego

50 łóżek z kolekcji "4 You" marki Vox posłużyło jako wyposażenie Kina Łóżkowego, jednej z największych atrakcji festiwalu filmowego "Transatlantyk 2017". Wydarzenie może się pochwalić 6-letnią tradycją, a jego pomysłodawcami są Jan A. P. Kaczmarek – twórca i dyrektor festiwalu oraz Piotra Voelkel, właściciel Grupy Kapitałowej Vox.

W tym roku na czas festiwalu, czyli od 13 do 21 lipca br., w Pasażu Schillera w Łodzi stanęło 50 łóżek z baldachimem, pochodzących z kolekcji "4 You" firmy Vox. Każde z nich zostało wyposażone w indywidualny projektor i ekran. Ta nietypowa przestrzeń podczas festiwalu zamieniała się nie tylko w salę kinową, lecz także w salę wykładową, czytelnię oraz przestrzeń spotkań gości i twórców. Dzięki temu projektowi łóżka przeniosły się z domów do przestrzeni publicznej, integrując i edukując społeczność festiwalową.

W Kinie Łóżkowym festiwalowi goście mogli obejrzeć w sumie 17 filmów. W tegorocznym programie znalazły się między innymi: „Śmietanka towarzyska” W. Allena, „Grand Budapest Hotel” W. Andersona, „La La Land” D. Chazelle’a, „Deadpool” T. Millera, „Obcy 8. Pasażer Nostromo” R. Scotta, „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” P. Genovese’a, „Co przynosi przyszłość” M. Hansen-Love, „Body/Ciało” M. Szumowskiej, „Wszystkie nieprzespane noce” M. Marczaka czy „Kamper” Ł. Grzegorzka.

Oprócz kina plenerowego, Łóżkoteka pełniła również funkcję sali wykładowej i czytelni. Spotkania organizowane we współpracy z Uniwersytetem SWPS podejmowały ważne aktualnie tematy społeczne, a osobami prowadzącymi wykłady byli kulturoznawcy, dziennikarze, socjologowie i psychologowie. Ponadto w ciągu dnia Łóżkoteka przeobrażała się w czytelnię, gdzie można było wypożyczać książki o tematyce filmowej, a także zagrać w gry planszowe.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ