Biznesmeblowy.pl

Meble dla seniorów, Paged

Meble dla seniorów - nadchodzi nowy rynkowy trend

  • Autor: bm
  • 07 kwi 2017 14:26 (aktualizacja: 14 kwi 2017 14:22)

Czym zastąpić starą wersalkę i ciężkie krzesła pamiętające wczesny PRL? Jak urządzić wnętrze, by mieszkanie w nim było komfortowe również dla osób w starszym wieku? Czasem wystarczy niewiele – odpowiednie wykończenie mebli, regulacja wysokości, drobne akcesoria ułatwiające dostęp do zakamarków szafek i szuflad.

Krzesło „Closer”, zaprojektowane wspólnie przez Piotra Kuchcińskiego i Aleksandrę Wiśniewską dla Vox, na pozór nie różni się niczym od innych podobnych modeli. Oprócz jednego drobiazgu – okrągłe siedzisko jest obrotowe, dzięki czemu ułatwia wstawanie od stołu bez uciążliwego wysuwania. Z kolei łóżko i komody z kolekcji Pagedu „Senior” posiadają kółka, aby łatwo było zmienić ich położenie, także z pozycji osoby leżącej. Łóżko posiada płynną regulację wysokości, kąta nachylenia wezgłowia oraz segmentu uda. Wszystko to sterowane pilotem. Ciekawym przykładem meble dla seniora jest też fotel typu „uszak”, wyposażony w szereg ułatwiających życie funkcji. Do jego bocznej kieszonki można schować okulary i gazetę, przewidziano też miejsce do odłożenia laski czy kul rehabilitacyjnych. Kubek po herbacie można odstawić na rozkładanym blacie. Szeroki zagłówek fotela chroni głowę podczas zapadnięcia w drzemkę i odgradza od hałasów.

Warto przyjrzeć się propozycjom zagranicznych firm, szczególnie niemieckich, które o wygodzie seniorów myślą już od wielu lat. Jednym z ciekawszych udogodnień na rynku są np. windy do szafek, które dzięki sterowaniu elektrycznemu, zapewniają wygodne opuszczanie szafek do wysokości użytkownika. Pozwalają one też wysuwać szafki do przodu. W tak wyposażonej kuchni nawet użytkownik o ograniczonej sprawności fizycznej może czuć się naprawdę komfortowo.

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER BIZNESMEBLOWY.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu BiznesMeblowy.pl codziennie w Twojej skrzynce