Sofa Custom (Meble Vox). Nagroda Dobry Wzór 2016 w kategorii Dom. Fot. Meble Vox

Sofa Custom (Meble Vox). Nagroda Dobry Wzór 2016 w kategorii Dom. Fot. Meble Vox

  • Autor: mg
  • 21 paź 2016 12:39 (aktualizacja: 24 paź 2016 10:00)

Meble nagrodzone "Dobrym Wzorem 2016"

W tegorocznej edycji konkursu "Dobry Wzór" jury przyznało 28 nagród. Wśród nagrodzonych produktów znalazły się również meble. Ponadto Minister Rozwoju i Finansów postanowił przyznać specjalne wyróżnienia dla przedstawicieli branży meblowej. Poznaliśmy również "Designera roku 2016".

Łącznie do finału zakwalifikowało się 136 obiektów spośród 222 zgłoszonych produktów i usług. Tradycyjnie w gronie nagrodzonych nie zabrakło producentów mebli. Ponadto Minister Rozwoju i Finansów postanowił w każdej z kategorii, do której zostały zgłoszone meble, przyznać swoje wyróżnienia dla przedstawicieli branży meblarskiej. Wszystkich finalistów i laureatów konkursu "Dobry Wzór 2016" będzie można obejrzeć na wystawie prezentowanej w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie od 21 października do 1 grudnia br.

Kategoria "Dom":

Produkt: Zestaw wypoczynkowy i stolik "Custom". Projekt: Joanna Leciejewska. Producent: Meble Vox.

Uzasadnienie: jury wskazało na wyjątkowe walory rynkowe zestawu "Custom", który dzięki modułowości poddaje się indywidualnym modyfikacjom. To mebel nowoczesny, demokratyczny i dla każdego.

Produkt: Regał o zmiennych wysokościach. Projekt: Rajmund Teofil Hałas. Producent: Nowymodel.org.

Uzasadnienie: jury wskazało na wartość funkcjonalną i historyczną projektu polskiego klasyka designu, Rajmunda Teofila Hałasa, z roku 1959, przywróconego nie tylko naszej pamięci, ale także codziennemu użytkowaniu.

Kategoria "Praca":

Produkt: System mebli biurowych "Balma Plus". Projekt: Piotr Kuchciński, Wiktoria Lenart. Producent: Fabryka Mebli Balma.

Uzasadnienie: jury zwróciło uwagę na nowoczesne i zgodne z trendami myślenie o miejscu pracy, gdzie pracodawca bierze pod uwagę nie tylko przepisy BHP, ale aspekty tak subtelne, jak indywidualne style pracy i do nich dopasowuje rozwiązania meblowe.

Kategoria "Usługi":

Produkt: Personalizacja mebli Tylko.com – zaprojektuj meble. Projekt: zespół Tylko.com, Yves Behar, Krystian Kowalski. Usługodawca: Custom.

Uzasadnienie: jury doceniło zupełnie nowe podejście do projektowania, które pozwala połączyć produkcję seryjną z customizacją, która jest dziś kluczem do sukcesu rynkowego. Tylko.com to nowy kierunek rozwoju wzornictwa, wskazany naszej branży przez ludzi spoza tej branży.

Kategoria "Grafika użytkowa i opakowania":

Produkt: Rebranding marki Agata. Projekt: Piotr Wiśniewski, Pawła Frej z zespołu Brand Design Opus B. Zleceniodawca: Agata.

Uzasadnienie: jury zwróciło uwagę na to, że rebranding marki Agata zachował wartości poprzedniego logo, wprowadzając równocześnie nowe wartości w wizerunku marki, która poprawia swoją jakość i zdobywa coraz bardziej wymagających klientów.

Ponadto Minister Rozwoju i Finansów postanowił przyznać wyróżnienia dla przedstawicieli branży meblowej. W każdej z kategorii, do których zgłoszono meble, przyznano następujące wyróżnienia:

- w kategorii "Dom" wyróżniony został zestaw wypoczynkowy i stolik "Custom" firmy Meble Vox,
- w kategorii "Praca" wyróżnienie otrzymał system mebli biurowych "Balma Plus" firmy Balma,
- w kategorii "Publicznej" wyróżnienie przypadło kolekcji krzeseł "Evo" firmy Paged.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ