Paweł Grobelny, projektant. Fot. Cezary Hładki

Paweł Grobelny, projektant. Fot. Cezary Hładki

  • Autor: mg
  • 03 paź 2016 11:43 (aktualizacja: 03 paź 2016 14:32)

Meble Pawła Grobelnego w Budapeszcie

Do 20 listopada br. potrwa wystawa pod nazwą "Wspólne wartości – wspólne dziedzictwo środkowoeuropejskiego designu", w Muzeum Sztuk Użytkowych w Budapeszcie. W ramach wystawy można oglądać między innymi projekty mebli autorstwa Pawła Grobelnego. Kuratorką wydarzenia jest Judit Osvart.

W ramach wystawy "Wspólne wartości – wspólne dziedzictwo środkowoeuropejskiego designu", która odbywa się w Muzeum Sztuk Użytkowych w Budapeszcie, prezentowane są projekty designerów pochodzących z Europy Centralnej. W tym gronie znalazł się także Paweł Grobelny. Polski projektant pokazuje w stolicy Węgier kolekcję stolików "Bookmark", które występują w dwóch wersjach różniących się przeznaczeniem - jedna z nich przeznaczona jest na książki, zaś druga - na gazety. Uwagę zwraca ich funkcjonalność - oprócz stolików, mogą one bowiem być zarazem niewielkimi biblioteczkami i... zakładkami na książki. 

Paweł Grobelny to projektant, kurator wystaw i wykładowca. Studiował na Akademiach Sztuk Pięknych w Poznaniu, Lyonie i Paryżu. Był stypendystą rządu francuskiego w Paryżu, programu ”Casa de Velazquez” w Madrycie, programu ”Młoda Polska” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP oraz programu ”Residency Unlimited” w Nowym Jorku. Laureat międzynarodowych nagród m.in. LVMH Moet Hennessy – Louis Vuitton, Tremplins Meuble Paris oraz Rado Star France 2013, przyznanej podczas "Paris Design Week". Jego prace znajdują się między innymi w kolekcjach Muzeum Designu w Monachium i Muzeum Narodowego w Warszawie.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ