Sofa Hana. Fot. Adriana Furniture

Sofa Hana. Fot. Adriana Furniture

  • Autor: bm
  • 20 wrz 2016 00:00 (aktualizacja: 22 wrz 2016 09:34)

Meble tapicerowane z polskim rodowodem

Chcą być alternatywą dla topowych włoskich i skandynawskich marek meblowych, których charakterystyczną cechą jest prosty, ponadczasowy design. O swoich inspiracjach i pomysłach na dotarcie do klienta docelowego mówią Adriana Karwan i Michalina Nowak z firmy Adriana Furniture, produkującej meble tapicerowane.

Na stronie internetowej firmy Adriana czytamy, że Wasze meble cechuje umiar i prostota. Do kogo marka kieruje swoje produkty?

Adriana Karwan: Znamy naszych klientów. To są osoby bardzo świadome swoich wyborów, polegające na własnej intuicji. Klienci Adriana Furniture wiedzą, czego poszukują i czego potrzebują. Naszym celem jest nawiązanie kontaktu z klientem docelowym, który ma sprecyzowane oczekiwania, również poprzez architekta, który tworzy projekt wnętrza.

Michalina Nowak: Nasz klient autonomicznie podejmuje decyzje, nawet jeśli radzi się architekta. Jest zwolennikiem naszej estetyki.

A jaka jest estetyka Adriana Furniture?

MN: Wyróżniają ją ponadczasowe formy i stonowana kolorystyka.

Czym inspirują się projektanci firmy Adriana?

AK: Jest to dość indywidualna sprawa, zależna od koncepcji, kontekstu, tożsamości projektanta. Jeśli miałabym to ująć w jakiś ramach, to można powiedzieć, że inspirujemy się wszystkim, co nas otacza. Od architektury poprzez modę, skończywszy na różnych formach sztuki.

MN: Słuchamy też bardzo uważnie naszych klientów, ich oczekiwań i wymagań. Najważniejszy jest dla nas człowiek i jego potrzeby, dlatego staramy się zaspokoić jego oczekiwania.

AK: Jeśli natomiast chodzi o design, to z podziwem patrzymy na włoski przemysł, który jest nam bardzo bliski estetycznie. Wszystkie nasze autorskie projekty, które wcześniej wymieniłam, są projektowane przez polskich projektantów, tworzone w polskiej prototypowni i produkowane w polskiej firmie. Jest to w 100% polski produkt, w związku z tym jest to polski design. Tkanina, która została użyta w kolekcji HANA jest produkcji włoskiej, ponieważ chcemy, aby nasze meble miały światową jakość. Chcemy być alternatywą dla topowych włoskich i skandynawskich marek, charakteryzujących się prostym, ponadczasowym designem, oferując najwyższą jakość za przystępne pieniądze.

Czy polskie meble mogą konkurować ze światowym designem?

AK: Polska jest czwartym krajem na świecie w produkcji mebli tapicerowanych, to jest duży potencjał i możemy śmiało konkurować z innymi krajami pod każdym względem. Szczycimy się tym, że jesteśmy polską marką. Nasze meble nie muszą mieć włoskiej metki, bo są doskonałej jakości.

Źródło: OKK! Design


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ