Biznesmeblowy.pl

Fot. Studio Tkanin Nandoo

Meble w barwach narodowych - ciekawostka dla koneserów

  • Autor: bm
  • 19 gru 2017 13:41 (aktualizacja: 20 gru 2017 15:13)

Fotele i podnóżki w tkaninach przypominających barwy narodowe Polski, Szwecji i Wielkiej Brytanii powstały w olsztyńskiej pracowni Studio Tkanin Nandoo.pl. Meble wyprodukowane zostały wspólnym wysiłkiem lokalnych rzemieślników – stolarzy, krawców i tapicerów.

Polska, brytyjska i szwedzka – te flagi były inspiracją dla pierwszych trzech zestawów mebli z autorskiej kolekcji, stworzonej w olsztyńskiej pracowni Studio Tkanin Nandoo.pl. 

"Projekt mebli o wzorach zaczerpniętych z narodowych barw tworzyliśmy od podstaw metodą prób i błędów" – mówi Anna Bułło, właścicielka Studia Tkanin Nandoo.pl. – "Popularnych obecnie nadruków w ogóle nie braliśmy pod uwagę. Sprawdzaliśmy różne szablony, kroje i metody łączenia tkanin, szukaliśmy sposobu na skrojenie obicia tak, aby materiał dobrze „pracował” na fotelu. Był to spory wysiłek dla całego zespołu, ale satysfakcja jest tego warta."

Stelaż z drewna dębu lub buku okrywa obicie wykonane metodą patchworkową z najlepszej jakości tkanin od wiodących producentów. Do stworzenia biało-czerwonego i brytyjskiego zestawu użyto bawełny, natomiast szwedzki fotel i podnóżek mienią się nieco w świetle, bo są uszyte z weluru. Precyzja wykonania i dbałość o detale na każdym etapie produkcji gwarantują elegancki efekt i trwałość produktu. Zasadniczym założeniem było to, że meble mają służyć klientom latami i przez cały ten czas wyglądać doskonale.

Te fotele i podnóżki idealnie sprawdzą się w domach miłośników swojego kraju i narodowych barw oraz przestrzeniach firm identyfikujących się z konkretnym państwem, szkół językowych, biur podróży, a także klubów sportowych. To także oryginalny pomysł na prezent.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER BIZNESMEBLOWY.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu BiznesMeblowy.pl codziennie w Twojej skrzynce