Fot. Galeria Heban

Fot. Galeria Heban

  • Autor: bm
  • 14 lut 2017 11:03 (aktualizacja: 16 lut 2017 07:02)

Meble w stylu glamour - luksus, błysk i swoboda

Styl glamour powstał na początku XX w. w Stanach Zjednoczonych – tuż po wielkim kryzysie. Był oznaką bogactwa oraz elegancji i zadomowił się w luksusowych willach hollywoodzkich gwiazd. Zdaniem Bartosza Góralewskiego z warszawskiej Galerii Heban, jest jednym z najbardziej gorących trendów w urządzaniu wnętrz.

Jest ponadczasowy, ponadterytorialny i wyjątkowo liberalny, choć rządzi się określonymi zasadami. Charakterystyczne dla tego stylu jest łączenie z pozoru niepasujących ze sobą elementów – bogactwa ornamentów i zdobień z minimalizmem i prostotą. Dotyczy to zarówno wystroju całego wnętrza, jak i pojedynczych mebli, luster czy lamp. Umiejętnie wykorzystany potrafi nadać wyjątkowy charakter każdemu wnętrzu.

"Glamour jest jednym z najbardziej gorących trendów w urządzaniu wnętrz w polskich domach" – zwraca uwagę Bartosz Góralewski z Galerii Ekskluzywnych Mebli Heban z Warszawy. – "Obserwujemy coraz większe zainteresowanie artykułami wnętrzarskimi z najwyższej półki właśnie w tym stylu. Trudno się temu dziwić, bo pozwala on na swobodne tworzenie luksusowych aranżacji i nieograniczonej kreacji dzięki temu, że bazuje na eklektycznych połączeniach."

Jak zauważa Góralewski, glamour to blask, czar, elegancja i przepych zestawione ze sobą z dużą finezją, swobodą oraz z przymrużeniem oka. To podejście „pół żartem – pół serio” do urządzania wnętrz jest w tym przypadku kluczem do sukcesu. Umiejętnie zestawione ze sobą z pozoru niepasujące elementy wystroju mogą dać naprawdę wyjątkowy efekt.

"Glamour daje swobodę w łączeniu różnych stylów i umożliwia tworzenie ponadczasowych aranżacji" – podkreśla Bartosz Góralewski. – "We wnętrzach urządzonych w tym stylu z łatwością można się zrelaksować oraz nabrać dystansu do otaczającej nas bylejakości i monotonii wielkomiejskich aglomeracji i życia na wysokich obrotach."

W Polsce glamour pojawił się na początku lat 90. XX wieku jako odskocznia od otaczającej nas w czasach PRL-u szarości i nijakości. Wniósł ze sobą pewien rodzaj magii, dzięki swojej nieoczywistości, ale również luksus, wyrafinowanie i przepych. Stał się także synonimem jakości wykonania i trwałości.

 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ