Biznesmeblowy.pl

Sofa Evita. Fot. Koinor

Meble wypoczynkowe z funkcją relaksu

  • Autor: bm
  • 28 lip 2016 13:25 (aktualizacja: 29 lip 2016 11:02)

Meble wypoczynkowe z funkcją relaksu i wszelkimi dodatkami zwiększającymi komfort użytkowania należą do najpopularniejszych w Polsce i na rynkach zagranicznych. Ich zaletą, obok funkcjonalności, są często również wyjątkowe walory estetyczne i możliwość zmieniania wyglądu fotela czy sofy.

Mechanizmy i systemy, które pozwalają na zmianę pozycji z siedzącej na półleżącą, lub nawet leżącą są bardzo rozbudowaną grupą. Obejmują zarówno stosunkowo proste rozwiązania, które reguluje się manualnie, jak również bardzo skomplikowane, sterowane elektrycznie systemy ukryte pod tapicerką. Co ważne, i jedne, i drugie cieszą się rosnącym zainteresowaniem klientów. Poszukiwane są zwłaszcza te funkcje, dzięki którym meble przybierają inny kształt i rozmiar. Są to niewielkie, choć znaczące detale, które zmieniają wizerunek całej bryły i wpływają na jej odbiór. 

Jedną z najbardziej poszukiwanych przez konsumentów rozważających zakup sofy czy narożnika opcją regulacji jest zmiana położenia i kąta nachylenia zagłówka. Element ten pozwala bowiem na odpoczynek tych części ciała, które są najbardziej zmęczone po długim dniu pracy za biurkiem czy przed komputerem. Z drugiej strony, możliwość szybkiego i nie wymagającego wysiłku złożenia zagłówka pozwala na podniesienie walorów estetycznych kanap, które wydają się wówczas lżejsze i bardziej subtelne.

Coraz częściej Polacy poszukują mebli dostosowujących się do sylwetki użytkownika, doskonale wyprofilowanych, pozwalających na bardziej efektywny odpoczynek np. podczas oglądania telewizji lub czytania. Służy temu funkcja relaksu czyli rozwiązania zapewniające możliwość rozłożenia różnych elementów mebla, takich jak siedzisko, wspomniany zagłówek, podnóżek czy podłokietnik.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER BIZNESMEBLOWY.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu BiznesMeblowy.pl codziennie w Twojej skrzynce