Kolekcja mebli 126 firmy REALISTICstyle. Fot. REALISTICstyle/Facebook

Kolekcja mebli 126 firmy REALISTICstyle. Fot. REALISTICstyle/Facebook

  • Autor: mg
  • 08 lis 2016 13:38 (aktualizacja: 08 lis 2016 14:09)

Meble wytwarzane z... samochodów

Radosław Stec i Tomasz Rek założyli firmę specjalizującą się w produkcji ekskluzywnych mebli. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby ich meble nie powstawały z części... samochodów. Jako pierwszy został wykorzystany model popularnego Fiata 126p.

Pomysł na serię nietypowych mebli zrodził się z pasji motoryzacyjnej obu właścicieli firmy REALISTICstyle. Idea jest banalna - modele samochodów przekształcane są w eleganckie i funkcjonalne meble. Jako pierwszy został wybrany popularny "Maluch". Z oryginalnych elementów blacharskich powstała kolekcja, na którą składają się: barek, kanapa, fotel i ława. Meble składane są ręcznie i posiadają ekskluzywne elementy w postaci np. pikowanej tapicerki z naturalnej skóry oraz oświetlenia LED. W sumie przy budowie serii "126" zostało wykorzystanych ok. 200 różnego rodzaju części i materiałów. Czas realizacji zamówienia na komplet mebli wynosi ok. 45 dni roboczych.

Według właścicieli, mają to być meble produkowane na indywidualne zamówienie. Jeszcze w tym roku planują oni nawiązać współpracę z marką Porsche.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ