PARTNER PORTALU
Hexa, Grupa Nowy Styl

Hexa, Grupa Nowy Styl

  • Autor: bm
  • 13 lip 2017 12:55 (aktualizacja: 14 lip 2017 09:03)

Meblowe systemy organizacji miejsca pracy sprzyjają efektywności

Indywidualne podejście do aranżacji miejsca pracy polega na tworzeniu miejsc zarówno sprzyjających koncentracji na zadaniu, jak i miejsc relaksu czy też spotkań w większej grupie ludzi. To ostatnie jest szczególnie ważne w tych firmach, gdzie kreatywna rozmowa jest podstawą dobrych pomysłów.

Już od kilku sezonów cenione na rynku są nie tyle same meble biurowe, ile raczej całe koncepcje organizacji biura. Ważne jest spojrzenie na miejsce pracy jako na kompleks rozwiązań nastawionych na zwiększenie efektywności pracy, ale i na integrację pracowników. Hasło „w biurze jak w domu” nie jest już pustym sloganem, o czym świadczą już zrealizowane projekty siedzib wielkich międzynarodowych korporacji. Powoli takie koncepcje wchodzą również na polski rynek i coraz więcej rodzimych firm stara się w przemyślany sposób zaaranżować miejsca pracy. A co na to producenci mebli? Ci, którzy od zawsze starają się nadążać za trendami, mają swoje propozycje dla przyjaznego biura nie od dziś, ale od co najmniej kilku sezonów.

Osiągnięcia technologiczne sprawiły, że dziś, pracując z laptopem możemy w zasadzie usiąść wszędzie. Open-space nie jest już problemem, zwłaszcza odkąd producenci zaczęli powszechnie wprowadzać do oferty rozmaite - najczęściej również mobilne - ścianki dzielące poszczególne miejsca pracy i tworzące z nich mini-pokoiki, sprzyjające koncentracji, a w chwilach relaksu – wyciszeniu. Rozmowa, spotkanie, burza mózgów, a nawet zwyczajne biurowe small-talki – wszystko to nie tylko buduje więzi między pracownikami, ale też pozwala na wymianę myśli i spostrzeżeń, podsuwanie najlepszych rozwiązań, wzajemne inspirowanie się w pracy. Dlatego tak ważne jest odpowiednie umeblowanie biura.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ