PARTNER PORTALU
Fot. Desiree

Fot. Desiree

  • Autor: bm
  • 20 marz 2018 10:20

Meblowe trendy z zagranicy - zobacz zdjęcia wyjątkowych foteli!

Niektóre z nich to ukłon w stronę klasyki i stylu retro, inne - to przykłady oryginalnego, nowoczesnego wzornictwa z najwyższej półki. Prezentujemy galerię niezwykłych foteli renomowanych zagranicznych producentów.

CZYTAJ TEŻ: Meble wypoczynkowe z funkcją relaksu

Fotel jest meblem szczególnym, od wieków bowiem uchodzi za synonim odpoczynku i relaksu, a nawet więcej – ma w sobie coś, co czyni go przedmiotem prestiżowym. Niezależnie od tego, czy wybierzemy tradycyjnego uszaka lub chesterfielda, czy zdecydujemy się na ultranowoczesną wersję siedziska z oparciem i podłokietnikami, fotel odpłaci nam się wysokim komfortem użytkowania. Zapewni nam relaks bez konieczności dzielenia miejsca z innymi osobami, czasem nawet z możliwością indywidualnej regulacji wysokości i układu zagłówka, podnóżkiem lub podręczną półeczką.

Wiele foteli w historii meblarstwa zasłużyło sobie na miano ikon designu (jak choćby „Barcelona” Ludwiga Mies Van der Rohe czy „Egg” Arne Jacobsena) i od lat są cenione na rynku i uwielbiane przez klientów lubiących dobre wzornictwo. Fotel to też wdzięczny „materiał” dla projektantów – jest bowiem meblem, który może egzystować bez towarzystwa w postaci dopasowanej stylistycznie sofy czy stolika, może stanowić zupełnie oddzielny element wnętrza. Projektanci znanych marek zagranicznych (m. in. Moroso, Natuzzi, Walter Knoll itp.) stawiają na różnorodność rozwiązań. Tworzą zarówno klasykę, jak i meble zwracające uwagę swoją odmiennością od tego, co wyprodukowano do tej pory.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ