Biznesmeblowy.pl

Wystawa prezentująca najciekawsze projekty zakwalifikowane do konkursu Pure Talents 2017. Fot. Koelnmesse

Można jeszcze zgłaszać projekty do konkursu "Pure Talents"

  • Autor: mg
  • 25 sie 2017 11:37 (aktualizacja: 25 sie 2017 13:21)

Jeszcze do 22 września br. młodzi projektanci mogą zgłaszać swoje prace na konkurs "Pure Talents", który towarzyszyć będzie targom IMM. Odbędą się one w Kolonii w dniach 15-21 stycznia 2018 roku. Rejestracja uczestników konkursu jest bezpłatna. Na trzech zwycięzców czeka 6 tys. euro.

Czytaj też: Włoskie meble znanych designerów są już w sprzedaży w Polsce!

Firma Koelnmesse, organizator targów IMM, ogłosiła 15. edycję konkurs "Pure Talents". W ciągu ostatnich 14 lat ponad 500 utalentowanych projektantów zaprezentowało ponad 400 produktów w ramach międzynarodowej wystawy towarzyszącej konkursowi. Później wiele z tych projektów trafiło do kolekcji renomowanych producentów mebli.

15 lat konkursu "Pure Talents" jest niczym kamień milowy - mówi Arne Petersen, wiceprezes zarządu Koelnmesse. Podczas pobytu w Niemczech utalentowani młodzi ludzie prezentują swoje wizje i pomysły. To jest bardzo ważne dla branży wyposażenia wnętrz. Osobiście, każdego roku czekam na przykłady kreatywności i innowacje, które pokazywane są w hali 3.1.

Tegoroczny regulamin umożliwia każdemu uczestnikowi zgłoszenie maksymalnie trzech produktów w kategoriach: meble, akcesoria domowe, oświetlenie, podłoga, tapety i tekstylia, kuchnie i akcesoria kuchenne oraz inteligentny dom. Zgłoszone projekty nie powinny mieć więcej niż jeden rok i muszą znajdować się w fazie prototypu. Zgłoszenia oceni jury, w którego skład wchodzą eksperci z branży wyposażenia wnętrz, projektanci i dziennikarze. W najbliższej edycji konkursu "Pure Talents" jury tworzyć będą: Rianne Makkink, Sebastian Herkner, Sophie Lovell, Tobias Lutz oraz Harry Paul van Ierssel. 

W konkursie mogą brać udział młodzi projektanci z całego świata, którzy ukończyli studia w ciągu ostatnich trzech lat, tj. po 1 stycznia 2014 roku. Spośród wszystkich zgłoszeń do połowy października jury wyłoni 20 kandydatów. Każdy z nominowanych otrzyma tytuł "Pure Talents Contest Nominee" i będzie miał okazję przedstawić swój prototyp w Kolonii w dniach od 15 do 21 stycznia 2018 roku. Nazwiska trzech zwycięzców zostaną ogłoszone pierwszego dnia targów podczas specjalnej uroczystości. Laureaci otrzymają nagrody pieniężne w wysokości 6 tys. euro.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER BIZNESMEBLOWY.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu BiznesMeblowy.pl codziennie w Twojej skrzynce