Biznesmeblowy.pl

Fotele Tulli. Fot. Everspace

Najnowsze meble znanych polskich designerów

  • Autor: bm
  • 09 lut 2017 11:18 (aktualizacja: 10 lut 2017 14:53)

Tomek Rygalik, Krystian Kowalski, Przemysław „Mac” Stopa to nazwiska znanych polskich designerów, których najnowsze meble biurowe, zaprojektowane dla polskich marek, zdobywają światowe uznanie ze względu na formę i nowatorskie podejście do kreacji przestrzeni pracowniczej.

Designer i doktor sztuki Tomek Rygalik, który swoje umiejętności zdobywał m.in. na takich uczelniach jak Pratt Institute w Nowym Jorku czy Royal College of Art w Londynie, ma na swoim koncie wiele międzynarodowych nagród i wdrożonych produktów. Zaprojektował dla marki Noti krzesło "Mamu". Ten lekki i kompaktowy mebel, którego ergonomiczne siedzisko zostało wykonane z formowanego filcu, doskonale wpisuje się w stylistykę nowoczesnych wnętrz domowych gabinetów, biur czy kawiarni. We współpracy projektanta z Noti powstały także kolekcje: "Termo" i nagrodzony Red Dot Design Award w 2016 r. fotel "Tulli".

Marka MDD może pochwalić się systemem foteli soft seating "Mesh", który zgodnie z ideą customizacji dostosowuje się do potrzeb miejsca i oczekiwań pracowników. Możliwość wyboru wysokości oparcia, kolorów ramy oraz tkanin daje duże pole do aranżacji przestrzeni. System "Mesh" łączy w sobie rzemiosło krawiectwa i precyzję wielkoseryjnych technologii. Jego autorem jest Krystian Kowalski – absolwent Royal College of Art w Londynie i Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, którego prace gościły na takich wystawach, jak Mint Gallery w Londynie, MOCAK w Krakowie czy na Mediolańskim Triennale. Dla MDD zaprojektował także krzesło "Utra". A oto wiadomość z ostatniej chwili: kolekcja "Mesh" autorstwa Krystiana Kowalskiego otrzymała nagrodę iF Design Award.

Przemysław „Mac” Stopa – absolwent Architektury Politechniki Krakowskiej, członek SARP oraz International Interior Design Association (IIDA), mający 20-letnie doświadczenie w projektowaniu wnętrz korporacyjnych, jest także nagradzanym na świecie projektantem form przemysłowych. Dla marki Nowy Styl stworzył innowacyjny system modularnych puf "Tapa", który wpisuje się w koncepcję nowoczesnych biur, posiadających strefy nieformalnych spotkań, przyczyniające się do kreatywnych działań pracowników. System składa się z modułów, które można dowolnie ze sobą zestawiać. W skład jednego modułu wchodzi „wyspa” i ruchome pufy obracające się na wspólnej osi. System "Tapa" znalazł się w wąskim gronie produktów wyróżnionych „Best of Best” nagrody Iconic Awards.

Firma Profim natomiast w ramach współpracy z marką Vzór, wdrożyła tapicerowaną wersję kultowego fotela "RM58" zaprojektowanego przez profesora Romana Modzelewskiego. Tym już kultowym modelem zachwycił się niegdyś sam Le Corbusier. Obecnie jest on częścią kolekcji światowego designu w Victoria & Albert Museum w Londynie. Nowa wersja fotela RM58 powstała z formowanej pianki, co zapewnia komfort użytkowania przy jednoczesnym zachowaniu unikatowej historycznej formy siedziska. Kolejnymi produktami w ramach współpracy obu firm są modele RM56 i RM57.

Wszystkie te nowości dostępne są w Polsce i posiada je w swojej ofercie dystrybutor mebli biurowych Everspace – www.everspace.pl.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER BIZNESMEBLOWY.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu BiznesMeblowy.pl codziennie w Twojej skrzynce