Biznesmeblowy.pl

Fot. Concordia Design

O projektowaniu - w Concordia Design

  • Autor: bm
  • 23 paź 2014 09:18

Architekci i projektanci byli uczestnikami konferencji „Od kreacji do realizacji – obiektywnie o pracy architekta”, która odbyła się w poznańskim centrum Concordia Design.

Zorganizowano 112 godzin wykładów i zajęć, które przeprowadziło 21 doświadczonych wykładowców. Konferencję zorganizował Klaster Branży Meblarskiej i Architektonicznej Akademia Architekta. Wykłady i dyskusje dotyczyły różnych aspektów pracy projektanta – metodologii pracy, roli architekta czy projektanta w firmie, praw autorskich i wielu innych kwestii związanych z realiami rynkowymi pracy architekta.

Ciekawym punktem programu były warsztaty plastyczno-konceptualne, podczas których architekci wraz z firmą Drzwi i podłogi Vox stwarzali nowe, oparte o personalizację, funkcjonalności skrzydeł drzwiowych. Rozmawiano także o akustyce we wnętrzu, o najnowszych trendach związanych z emocjami i zmysłami oraz o tym, w jaki sposób wrażenia zmysłowe wpływają na postrzeganie przestrzeni.

Wśród szkoleń dużym powodzeniem cieszyło się to na temat „Jak stworzyć projekt, który stanie się ikoną” (prowadzone przez Annę Vonhausen, SITAG). Inne, równie ciekawe szkolenie - „Masowe, a jednak osobiste. O personalizacji produktów” prowadziła Małgorzata Bernady, Vox.
Podczas konferencji nie zabrakło gości, znanych w świecie projektantów i architektów. Swoje wystąpienie miał między innymi Robert Majkut - właściciel Robert Majkut Design, jednej z najbardziej cenionych firm z branży kreatywnej w Polsce.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER BIZNESMEBLOWY.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu BiznesMeblowy.pl codziennie w Twojej skrzynce