Śląski Czerwiec Projektowy 2017 - Przystanek Design Gdynia

Śląski Czerwiec Projektowy 2017 - Przystanek Design Gdynia

  • Autor: bm
  • 24 lip 2017 14:44 (aktualizacja: 26 lip 2017 09:14)

Podsumowanie Śląskiego Czerwca Projektowego 2017

Konkursy dla młodych projektantów, wystawy najciekawszych projektów, dyskusje i prelekcje na temat wzornictwa, liczne atrakcje i konkursy dla dzieci i młodzieży - przez cały miesiąc na terenie trzech śląskich województw odbyło się około 30 wydarzeń i inicjatyw, w ramach Śląskiego Czerwca Projektowego.

30 czerwca br. uroczyście zakończyła się 4. edycja Śląskiego Czerwca Projektowego. Co się wydarzyło wcześniej? Tegoroczna edycja tradycyjnie rozpoczęła się w Dobrotece wydarzeniami dedykowanymi młodym adeptom sztuk projektowych – dzieciom i młodzieży. Wiele czerwcowych wydarzeń miało miejsce na uczelniach kształcących projektantów, swoje podwoje udostępniły Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu i Katowicach, Instytut Sztuki w Opolu, Instytut Sztuki w Cieszynie oraz Wydział Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Goście mogli uczestniczyć w wystawach podsumowujących rok akademicki na wydziałach projektowych, w obronach prac dyplomowych oraz w specjalnie przygotowanych wydarzeniach takich jak Letnia Akademia Gier w Cieszynie czy Festiwal Wysokich Temperatur we Wrocławiu. Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu specjalnie na tą okazję przygotowała wydarzenie pt. „Fontanna” w postaci instalacji Jerzego Kosałki pt. „Pardon Marcel” oraz dyskusji o autorze i najsłynniejszej fontannie świata. Zamek Cieszyn już po raz 12 na uroczystej Gali ogłosił wyniki tegorocznej edycji Konkursu Śląska Rzecz na najlepszy produkt, usługę i grafikę użytkową wdrożonych na Górnym Śląsku i Opolszczyźnie. Galeria Wnętrz Domar we Wrocławiu po raz 9. zaprosiła miłośników designu na prezentację standardowej oferty wyposażenia wnętrz a także na liczne wystawy, spotkania specjalnie przygotowane na Noc z Designem.

Podczas gali kończącej tegoroczny Śląski Czerwiec Projektowy miłośnicy designu mogli wysłuchać wykładu historyka i krytyka designu Krystyny Łuczak – Surówki o polskim meblarstwie XX wieku. Wzięli również udział na wernisażu tegorocznej edycji Pleneru Rzeźbiarskiego oraz gali wręczenia nagród rzeczowych w konkursie Wizja Wypoczynku. Zakończenie zwieńczył Przystanek Design - wyjazd pasjonatów designu na wydarzenia Gdynia Design Days.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ