Kolekcja Maganda. Fot. Mebin

Kolekcja Maganda. Fot. Mebin

  • Autor: bm
  • 27 paź 2016 12:46

Połysk i mat - salon w dwóch odsłonach

Meble na wysoki połysk niemal od zawsze kojarzą się z elegancją i prestiżem, zwłaszcza te w ciemnej tonacji. Z kolei lakiery matowe pozwalają na zachowanie naturalnej struktury drewna, która ociepla wnętrze, czyniąc go przyjaznym i przytulnym. Na polskim rynku popularne są oba trendy.

Urok mebli w wysokim połysku tkwi w klimacie, jaki roztaczają w salonie, w refleksach świetlnych i lustrzanych odbiciach na polakierowanych powierzchniach, w głębi koloru lub pięknym rysunku usłojenia egzotycznej okleiny. Szczególnie efektownie wyglądają błyszczące fronty przeszklonych witryn, barków i szafek z dekoracyjnym oświetleniem półek. Mogą występować w postaci szlachetnych fornirów palisander Rio – antracyt, orzech amerykański – antracyt, dla kontrastu zestawionych z matowymi wstawkami (Elegante) lub jako jednobarwna okleina naturalna w kolorze soczystej czereśni (ArtModulo). Lśniąca czerń jest ponadczasowa i uniwersalna – w połączeniu z interesującym wenge tworzy udaną kompozycję kolorystyczną odpowiednią dla modnie urządzonego salonu w stylu nowoczesnym (Diuna).

Kolor z połyskiem doskonale podkreślają formę bryły. Ma to znaczenie zwłaszcza w kolekcjach o prostych kształtach, w których ten rodzaj wykończenia pełni funkcję dekoracyjną i nadaje charakter całej linii wzorniczej.

Matowe wykończenie, chociaż nadaje się do każdego rodzaju materiału, najładniej wygląda na frontach z litego drewna. Lakiery bez połysku pozwalają na zachowanie naturalnej struktury drewna, która ociepla wnętrze czyniąc go przyjaznym i przytulnym. Salony z meblami wykonanymi z jasnych gatunków drewna i oklein mogą wprowadzać mieszkańców w lekki, radosny nastrój (Maganda, Rossano). Kolekcje w ciemnym wybarwieniu: brąz antyczny, rustikal, orzech antyczny czy dąb notte (Sempre, Maganda, Rossano) raczej uspokajają i wyciszają.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ