Biuro Sprzedaży Profbud. Fot. Szymon Polański

Biuro Sprzedaży Profbud. Fot. Szymon Polański

  • Autor: bm
  • 04 lis 2016 09:29 (aktualizacja: 07 lis 2016 08:32)

Prestiżowa nagroda dla projektu Roberta Majkuta

Salon firmowy warszawskiej firmy Profbud, zaprojektowany przez studio Robert Majkut Design, otrzymał prestiżową nagrodę International Property Awards 2016/2017 w kategorii Retail Design. Nagroda została wręczona laureatom 27 października 2016 r. podczas uroczystej gali w Londynie.

Salon Profbud wyposażony jest w najnowocześniejsze technologie oraz wykonany z innowacyjnych materiałów. Wnętrze wyróżnia wysoki poziom customizacji projektowej, w którym większość elementów zostało stworzonych przez światowej sławy projektanta Roberta Majkuta specjalnie dla tego dewelopera. W efekcie na potrzeby inwestycji powstało wiele prototypów, takich jak multimedialne biurka, okrągły stół w sali konferencyjnej, gabloty do prezentacji makiet czy imponujących rozmiarów lampa z 44 szklanych rur.

"Postawiliśmy na klarowną, czytelną funkcję przestrzeni i jej podział na nowoczesne rozwiązania prezentacyjne, zakładające dużą interaktywność z kupującym, ekspozycję zaawansowanych makiet, ściśle idący z wytycznymi marki koloryt, unikalną atmosferę oraz dużą otwartość" – powiedział o projekcie Robert Majkut podczas uroczystego otwarcia inwestycji.

Wnętrze salonu firmowego Profbud zostało podzielone na funkcjonalne strefy. Poczekalnia wyposażona jest w luksusowe meble wypoczynkowe oraz wysoki regał wykonany z nowatorskiego materiału paperstone. Stanowiska obsługi klienta to zaawansowane technologicznie multimedialne biurka, dzięki którym można oglądać wizualizacje mieszkań w trakcie wirtualnych spacerów. Strefa konferencyjna, ze ścianą ze szkła zmieniającego przezierność i wyciszona akustycznie, zapewnia intymność podczas negocjacji i podpisywania umów z klientami. Centrum salonu stanowi reprezentacyjna przestrzeń, której przyjętą granicę wyznacza lampa stworzona z 44 rur ze szkła laboratoryjnego. Wnętrze utrzymane jest w energetycznej czerwono-biało-czarnej kolorystyce, zgodnej z identyfikacją wizualną marki Profbud. Zamyka je ściana z trójwymiarowym, wykonanym z drewna reliefem oraz specjalnie dla tego miejsca zaprojektowana cieniowana gradientem wykładzina.

Nagroda International Property Awards jest przyznawana designerom, architektom, projektantom wnętrz, deweloperom i hotelarzom za najciekawsze, najbardziej innowacyjne i reprezentacyjne projekty oraz realizacje.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ