System mebli biurowych Sand. Fot. Grupa Nowy Styl

System mebli biurowych Sand. Fot. Grupa Nowy Styl

  • Autor: bm
  • 17 paź 2016 12:30 (aktualizacja: 18 paź 2016 12:06)

Razem lub osobno – systemy organizacji biura

W nowoczesnym biurze praca przy standardowym biurku jest już passe. Najlepszy efekt daje „skrojony na miarę” system organizacji biura - tak aby każdy pracownik znalazł w nim dla siebie miejsce, w którym dobrze się czuje i efektywnie realizuje swoje zadania.

Zupełnie nowa wizja miejsca pracy jest tematem przewodnim tegorocznych targów Orgatec w Kolonii („New visions of work”). O tym, co pokazują w tym roku wystawcy, dowiemy się wkrótce, ale już teraz jest oczywiste, że w tym sezonie w cenie będą nie tyle meble biurowe, ile raczej całe koncepcje organizacji biura. Spojrzenie na miejsce pracy jako na kompleks rozwiązań nastawionych na zwiększenie efektywności pracy, ale i na integrację pracowników. Hasło „w biurze jak w domu” nie jest już pustym sloganem, o czym świadczą już zrealizowane projekty siedzib wielkich międzynarodowych korporacji. Powoli takie koncepcje wchodzą również na polski rynek i coraz więcej rodzimych firm stara się w przemyślany sposób zaaranżować miejsca pracy. A co na to producenci mebli? Ci, którzy od zawsze starają się nadążać za trendami, mają swoje propozycje dla przyjaznego biura nie od dziś, ale od co najmniej kilku sezonów.

Najważniejsza jest perfekcyjna organizacja biura, ale ta perfekcyjność polega na indywidualizacji miejsca pracy, na tworzeniu miejsc zarówno sprzyjających koncentracji na zadaniu czy cichej rozmowie dwóch lub więcej osób, jak i miejsc relaksu czy też spotkań w większej grupie ludzi. Osiągnięcia technologiczne sprawiły, że dziś, pracując z laptopem możemy w zasadzie usiąść wszędzie. Open-space nie jest już problemem, zwłaszcza odkąd producenci zaczęli powszechnie wprowadzać do oferty rozmaite - najczęściej również mobilne - ścianki dzielące poszczególne miejsca pracy i tworzące z nich mini-pokoiki, sprzyjające koncentracji, a w chwilach relaksu – wyciszeniu.

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ - w najnowszym wydaniu magazynu "Meble Plus"


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ