Biznesmeblowy.pl

Plakat promujący konkurs projektowy International Design Award 2018.

Rusza kolejna edycja konkursu "International Design Award"

  • Autor: mg
  • 03 paź 2017 09:29 (aktualizacja: 03 paź 2017 10:17)

„Fascin[action] - Fascynujemy rozwiązaniami“ to zadanie kolejnej edycji konkursu "International Design Award", którego celem jest poszukiwanie innowacyjnych i nietypowych rozwiązań w projektowaniu mebli i wyposażenia wnętrz. Największy na świecie konkurs wzorniczy dla studentów jest organizowany przez firmy Hettich i Rehau.

“Jaka jest Twoja Fascin[action]?” To hasło mające zachęcić studentów z całego świata do tworzenia innowacyjnych i nietypowych rozwiązań w temacie "Inteligentne meble".

Nasz świat staje się mobilny i cyfrowy. Styl życia i pracy zmienia się, a przestrzeń staje się coraz bardzie wartościowa. Pociąga to za sobą konieczność dostosowania mebli do zmian cywilizacyjnych. Dlatego organizatorzy konkursu "International Design Award 2018" czekają na ciekawe rozwiązania przeznaczone do salonów, kuchni, sypialni, biur, hoteli i sklepów, stawiając przed studentami zadanie: „Odkryjcie nowe obszary designu, uzyskajcie nowe przestrzenie do przechowywania, niech ujawnią się nowe funkcje mebli, a Wy zmieńcie dotychczasowe myślenie o projektowaniu.“ Poszukiwane są pomysły na meble, które łamią standardy i zachwycają nieszablonowymi rozwiązaniami oraz niekonwencjonalni projektanci tworzący dla klientów jutra.

Do konkursu mogą przystąpić studenci uczelni wyższych specjalizujących się w przedmiotach artystycznych i projektowych. W szczególności preferowane są kierunki i specjalności: wzornictwo przemysłowe, architektura, projektowanie wnętrz, kierunki artystyczne, technologia drewna oraz inżynieria produkcji. Projekty można zgłaszać zarówno indywidualnie, jak i grupowo, przesyłając je w formie elektronicznej za pośrednictwem strony www.internationaldesignaward.com. Wymagane jest załączenie dokładnego opisu w języku angielskim, dodatkowych materiałów ilustrujących proces powstawania (modele, rysunki komputerowe itp.), grafiki w formatach png/gif/jpg/jpeg, których rozmiar nie przekracza 5 MB oraz plakatu z prezentacją. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 28 lutego 2018 roku.

W marcu 2018 roku jury w składzie: dr Andreas Hettich oraz Andreas Albig (Rehau) wybierze dziesięć najciekawszych prac. Po ogłoszeniu Top 10 na stronie internetowej "International Design Awards" w głosowaniu publiczności wyłonionych zostanie trzech laureatów. Ogłoszenie autorów trzech najlepszych prac odbędzie się w maju 2018 roku. Laureaci "International Design Award 2018" otrzymają atrakcyjne nagrody pieniężne, będą mogli wziąć udział w warsztatach „Inteligentne meble“ oraz otrzymają międzynarodowe wsparcie PR budujące ich wizerunek.

Konkurs "International Design Award" zachęca studentów z całego świata do tworzenia trendów, innowacyjnych i nietypowych rozwiązań w projektowaniu mebli i wyposażenia wnętrz. Od 1997 roku na konkurs nadesłano przeszło 8.000 zgłoszeń z ponad 80 krajów. Konkurs opiera się na wymaganiach stawianych przez producentów mebli i organizowany jest przez firmy Hettich i Rehau.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER BIZNESMEBLOWY.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu BiznesMeblowy.pl codziennie w Twojej skrzynce