Inauguracja Śląskiego Czerwca Projektowego w 2016 roku

  • Autor: bm
  • 01 cze 2017 08:47

Rusza Śląski Czerwiec Projektowy - Dobroteka zaprasza!

Śląski Czerwiec Projektowy to inicjatywa zorganizowana po raz pierwszy w 2014 roku. Miała ona dowieść, że Śląsk może poszczycić się własnymi przykładami dobrego projektowania
i warto to propagować nie tylko w regionie. Cykl imprez związanych z designem jest dziś stałym punktem w kalendarzu wydarzeń związanych z wzornictwem.

W tym roku ponownie, na licznych wystawach zaprezentowane zostaną projekty i realizacje powstałe w regionie, prace studenckie i dyplomy partnerskich uczelni. Odbędą się również wykłady i warsztaty z projektantami. Te i inne działania zostaną zorganizowane w czerwcu 2017 roku przez grono wypróbowanych partnerów (ASP Katowice, ASP Wrocław, Dobroteka w Dobrodzieniu, Instytut Sztuki Uniwersytetu Opolskiego, Galeria Sztuki Współczesnej Opole, Domar Wrocław, Wydział Architektury Politechniki Śląskiej, Zamek Cieszyn, Stowarzyszenie „Kraina Św. Anny”, Instytut Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki) pod hasłem ZJEDNOCZENI DESIGNEM. Projekty realizowane będą w 8 miastach obejmujących 3 śląskie województwa (dolnośląskie, opolskie i śląskie). Na około 30 wydarzeń organizatorzy zapraszają zarówno dzieci, jak i dorosłych, profesjonalistów i sympatyków designu. 

Uroczysta inauguracja Śląskiego Czerwca Projektowego odbędzie się w piątek 2 czerwca, o godz. 10.00, w Dobrotece. Wydarzenie będzie połączone z Galą Konkursu „Fantazyjne etui na telefon, tablet”.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ