Biznesmeblowy.pl

Trend o nazwie Global Spirit to kolorowa mieszanka materiałów i kultur. Fot. Schattdecor

Schattdecor zaprezentuje nowy trendbook

  • Autor: mg
  • 06 paź 2016 11:04 (aktualizacja: 06 paź 2016 11:32)

Na tegorocznych targach „SICAM” w Pordenone Schattdecor zaprezentuje nową książkę trendową (tzw. trendbook) oraz liczne nowości produktowe. Promowane trendy są efektem analizy tendencji zachodzących zarówno w różnych branżach, jak i w globalnym społeczeństwie.

Claudia Küchen, dyrektor designu i marketingu Grupy Schattdecor, mówi: Głównym naszym zadaniem jako projektantów jest rozpoznanie nowych tendencji, ich analiza i przekazanie klientom istotnych dla nich informacji we właściwym czasie.

Projektanci Schattdecor zauważyli, że współczesny człowiek poszukuje zarazem wyciszenia i zindywidualizowanych wnętrz. Przy tym odczuwa tęsknotę za autentycznymi, głębokimi przeżyciami oraz za wartościami i ideałami. W świecie zdominowanym przez technologię marzy o domu, na który złożą się zindywidualizowane strefy.

W odpowiedzi na tak zarysowane potrzeby firma Schattdecor przygotowała trendy skrywające się pod hasłami „New Clarity”, „Tinted Black” oraz „Global Spirit”. Po raz pierwszy zostaną one zaprezentowane podczas październikowych targów „SICAM” w Pordenone.

 „New Clarity” – trend ten czerpie z kultury japońskiego minimalizmu oraz ze stylu skandynawskiego. Dominuje w nim prostota naturalnych materiałów – delikatne struktury drzew iglastych, nowoczesne, jasne dęby oraz imitacje takich materiałów, jak łyko czy cement.

Harmonię do wnętrza wprowadza także drugi z trendów o nazwie „Tinted Black”. Dzięki zróżnicowanym odcieniom szarości i czerni wnętrze oraz jego dekoracje nabierają wyrazu oraz elegancji. W połączeniu z miodowymi wybarwieniami struktur drewna oraz ze szlachetnymi odcieniami brązów orzechów i dębów tworzy łagodny nastrój i sprzyja relaksowi.

 Z kolei „Global Spirit” to mieszanka materiałów i kultur. Trend ten bazuje na indywidualizacji wnętrza i otwartości na świat. Struktury drewna – proste sosny, naturalne dęby czy eleganckie orzechy – stanowią harmonijne tło dla barwnych dekoracji.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER BIZNESMEBLOWY.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu BiznesMeblowy.pl codziennie w Twojej skrzynce