Fot. Natuzzi

Fot. Natuzzi

  • Autor: bm
  • 29 wrz 2016 10:57 (aktualizacja: 30 wrz 2016 09:05)

Sofy bez funkcji spania - trendy z zagranicy

Meble tapicerowane bez funkcji spania nie są jeszcze zbyt popularne na polskim rynku, za to lubią je klienci na rynkach zagranicznych. Na tegorocznych targach iSaloni w Mediolanie zwiedzający mieli okazję zobaczyć wiele przykładów ciekawie skonstruowanych sof, których główną funkcją jest komfortowy wypoczynek w pozycji siedzącej.

Najlepiej sprawdzają się w dużych mieszkaniach lub domach, w których funkcje okazjonalnego nocowania spełniają oddzielne pokoje gościnne. Sofy bez funkcji spania mogą więc bez przeszkód spełniać swoją najważniejszą rolę, jaką jest relaks na siedząco. Brak rozkładanego legowiska często zwiększa komfort użytkowania siedziska sofy, pozwala w pełni wykorzystać jego możliwości pod kątem odpowiedniego wypełnienia. Łatwiej też wyposażyć taki mebel w dodatkowe funkcje relaksu, rozkładane podnóżki, regulowane zagłówki czy dodatkowe schowki lub stoliki. Zaletą takiej sofy jest też często wizualna lekkość i niewielkie wymiary, dzięki którym łatwo zaaranżować wnętrze z jej udziałem.

Na targach iSaloni w Mediolanie propozycje tego rodzaju mebli miały na swoich ekspozycjach i w katalogach najlepsze światowe marki, między innymi: Moroso, Natuzzi, Flexform, Walter Knoll czy Kartell. Zapraszamy do oglądania fotogalerii!


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ