Biznesmeblowy.pl

Spotkanie w showroomie BM Housing

Spotkanie dla projektantów i promocja książki

  • Autor: bm
  • 07 gru 2016 10:16 (aktualizacja: 07 gru 2016 11:13)

W showroomie BM Housing odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu „Piątek dobrze zaprojektowany” zorganizowane przez BM Housing i PIU Design. Zaproszono architektów wnętrz, którzy wzięli udział w spotkaniach autorskich, prelekcjach i warsztatach. Była to też okazja do promocji książki Beaty Bochińskiej.

BM Housing dystrybuuje najbardziej rozpoznawalne i wpływowe holenderskie marki mebli, dekoracji i oświetlenia, PIU Design produkuje zjawiskowe drzwi wysokie wykończone bardzo różnymi materiałami. Właścicielki obu firm postanowiły połączyć siły i wprowadzić w życie autorski koncept regularnych spotkań ze swoimi biznesowym partnerami — architektami.

Bohaterką spotkania w showroomie BM Housing na warszawskiej Saskiej Kępie była Beata Bochińska (była, wieloletnia dyrektorka Instytutu Wzornictwa Przemysłowego, krytyczka i promotorka designu), której książka „Zacznij kochać dizajn. Przewodnik dla kolekcjonerów” cieszy się ogromnym zainteresowaniem czytelników i mediów. Autorka opowiedziała uczestnikom spotkania o swojej miłości do wzornictwa vintage i fenomenie przedmiotów zaprojektowanych w latach 50. i 60. Przedstawiła design vintage również w szerszym, historyczno-kulturowym kontekście, zwracając uwagę na jego ogromną popularność i formułując interesujące tezy dotyczące przyczyn sięgania po estetykę retro.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER BIZNESMEBLOWY.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu BiznesMeblowy.pl codziennie w Twojej skrzynce