Stolik kawowy z błękitnym szkłem, Malita Just Wood

Stolik kawowy z błękitnym szkłem, Malita Just Wood

  • Autor: bm
  • 05 paź 2016 10:26 (aktualizacja: 06 paź 2016 10:36)

Stolik kawowy w centrum uwagi – pomysły producentów

Podręczny stolik zwany umownie „kawowym” to na pozór drobny, niewiele znaczący element wnętrza. Ale zarówno polscy, jak i zagraniczni projektanci i producenci udowadniają, że ten niewielki mebel może być wzorniczym arcydziełem i dyktować styl i klimat pomieszczenia.

Projektanci marki Malita Just Wood, która zaskakuje nietypowymi rozwiązaniami materiałowymi, radzą, aby projektując tego rodzaju mebel, nie zapominać o jego funkcjonalności i podstawowej roli „pomocnika”. Ważne są więc między innymi jego wymiary. Powinien być dostosowany do rozmiarów pomieszczenia oraz sofy i foteli, przy których zostanie postawiony. Najlepiej jeśli będzie niższy i węższy od kanapy. Ważna jest również wysokość stolika kawowego, w minimalistycznych wnętrzach dobrze wyglądają stoliki, które mają zaledwie 20 cm wysokości. Jednak optymalna wysokość to 55 cm. Ważna jest też jego stabilność – ma służyć do codziennych czynności, więc na pewno będzie przez klienta mocno eksploatowany.

A wygląd stolika kawowego? Tutaj projektanci mają duże pole do popisu. Począwszy od kształtu stolika (może być kwadratowy, prostokątny, owalny, okrągły itd.), poprzez rodzaj i kształt nóg (1,3, 4 nogi, postument, płozy itp.), materiał, z którego został wykonany (drewno, płyta, szkło, tworzywo, metal) aż po dodatkowe elementy wzbogacające jego funkcjonalność (półki, szuflady, kółka) lub estetykę.

W naszej galerii – propozycje stolików kawowych polskich i zagranicznych producentów.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ