Projekt OMII

Projekt OMII

  • Autor: bm
  • 23 wrz 2016 13:23 (aktualizacja: 25 wrz 2016 19:42)

Strefa Designu na targach World Hotel

Strefa Designu to przestrzeń, która będzie inspirować do poszukiwania pomysłów na wyposażenie własnego hotelu. Znajdą się tam przykładowe rozwiązania, które można wykorzystać w pokoju, części wypoczynkowej oraz łazience. Klientom branżowym zostaną zaprezentowane między innymi łatwe do utrzymania w czystości meble.

Na 9. Międzynarodowych Targach Wyposażenia Obiektów Noclegowych World Hotel (12-14 października 2016) zostanie zaaranżowana pokazowa Strefa Designu. Znajdą się w niej przykłady rozwiązań, które można wykorzystać w hotelowym pokoju, części wypoczynkowej oraz łazience. Autorką strefy oraz seminarium, które odbędzie się trzeciego dnia targów, tj. 14 października, jest Agata Słoma - projektantka wnętrz oraz właścicielka studia projektowego OMII.pl. Spotkanie pt. „Design w hotelu, czyli jak zrobić dobre wrażenie wydając niewiele!” skierowane jest do właścicieli i zarządzających obiektami noclegowymi oraz inwestorów, którzy planują rozpoczęcie działalności na tym rynku.

Wśród poruszanych tematów będą takie zagadnienia jak: sposób urządzenia pokoju dla biznesowego oraz indywidualnego gościa, aktualne trendy w wyposażaniu, sposoby uzyskania dużej zmiany niewielkim kosztem czy wpływ designu na postrzeganie marki hotelu. Architektka zaprezentuje również inspirujące przykłady z zagranicy.

Według Agaty Słomy w aranżowaniu wnętrza kluczowe jest określenie kto jest klientem hotelu. "Zaletą hotelu biznesowego jest powtarzalność, która daje gościowi poczucie spokoju i komfortu. Innych wrażeń poszukują osoby podróżujące dla przyjemności. W tym przypadku warto postawić na oryginalność, bo takie wnętrza zostaną zapamiętane na dłużej, a wymagający klienci docenią dbałość o szczegóły" – mówi Agata Słoma. Ekspertka podkreśla, że przy wyborze wyposażenia trzeba wziąć pod uwagę trzy elementy: trwałość, łatwość utrzymania w czystości oraz odporność na działanie ognia. "Podłogi, tapety i meble są w hotelu używane znacznie intensywniej niż w domu, warto o tym pamiętać poszukując produktów. Na spotkaniu będziemy mówić o praktycznych aspektach, m.in. również o tych elementach, których wymiana spowoduje spektakularny efekt, jak np. baterie łazienkowe czy podłoga".


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ