Biznesmeblowy.pl

Fot. Muebles Lara

Tkaniny i sofy z nadrukiem - rynkowy trend czy nisza?

  • Autor: bm
  • 04 sie 2016 09:01 (aktualizacja: 04 sie 2016 21:42)

Tkaniny ozdobione barwnymi nadrukami zwracają uwagę na targowych stoiskach i przyciągają zwiedzających. Sofy z printami to produkty skierowane raczej do koneserów niż do szerokiego grona odbiorców, jednak warto popatrzeć na pomysły projektantów zarówno materiałów obiciowych, jak i samych mebli.

Czytaj też: MEBLE TAPICEROWANE 2016

Rodzaje printów mogą być różne – począwszy od nieregularnych, malarskich, poprzez motywy fauny i flory, aż po geometryczne kraty, zygzaki i „kurze stopki”. Możliwości, jakie daje technologia druku cyfrowego, znacznie rozszerzają paletę dostępnych wzorów. Dzięki nim na tkaninie może znaleźć się niemal wszystko, łącznie z odtworzoną cyfrowo fotografią czy nadrukiem jak z filmowego kadru. Warto zwrócić uwagę na drukowane kolekcje nawiązujące do komiksów, gazet, grafiki komputerowej czy zdjęć miast.

Podczas ubiegłorocznych targów „SoFab” w Poznaniu producenci tkanin lansowali różne wzory, królowały między innymi kraty i pepitki, a także wszelkiego rodzaju printy geometryczne, zyg-zaki i fale, tkaniny o powtarzalnych wzorach, nawiązujące do stylistyki wnętrzarskiej lat 60. i 70.

Meble tapicerowane „ubrane” w tkaninę z printem należą raczej do trudnych elementów wyposażenia wnętrza, wymagających odpowiedniej oprawy. Mogą stać się dominującym punktem w pomieszczeniu, nadawać mu charakterystyczny styl. Sofy zadrukowane w całości to więc raczej trend dla odważnych, al ezawsze mile widziane są printy wykorzystane tylko w dodatkach typu poduszka, podłokietnik lub oparcie mebla. Szczególnie dobrze prezentują się w meblach młodzieżowych.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER BIZNESMEBLOWY.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu BiznesMeblowy.pl codziennie w Twojej skrzynce