Biznesmeblowy.pl

Tomek Rygalik. Fot. Archiwum

Tomek Rygalik wystąpi na "Forum Dobrego Designu"

  • Autor: mg
  • 10 lis 2016 14:21 (aktualizacja: 12 lis 2016 11:44)

Tomek Rygalik jest jednym z najbardziej uznanych i nagradzanych polskich designerów. W tym roku otrzymał prestiżową nagrodę "Red Dot" za kolekcję siedzisk "Tulli", zaprojektowanych dla firmy Noti. 7 grudnia br. weźmie udział w IV edycji "Forum Dobrego Designu" jako jeden z prelegentów.

Tomek Rygalik (rocznik 1976) to projektant, wykładowca, kurator i doktor sztuki. Studiował architekturę na Politechnice Łódzkiej. Ukończył Wydział Wzornictwa Przemysłowego na Pratt Institute. Po kilku latach pracy dla firm projektowych w USA podjął studia na Royal College of Art w Londynie (MA), gdzie po otrzymaniu dyplomu został pracownikiem naukowym. Dziś ma na swoim koncie wiele międzynarodowych nagród i wdrożonych produktów. Współpracuje z polskimi i zagranicznymi firmami, m.in. z Moroso, IKEA, Profim, Comforty, Paged i Noti. Prowadzi pracownię projektowania na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jego projekty prezentowane były na wielu wystawach, m.in. w Berlinie, Londynie, Mediolanie, Monachium, Nowym Jorku, Tokio, Walencji.

7 grudnia 2016 roku w trakcie "Forum Dobrego Designu" Tomek Rygalik opowie o najnowszych projektach z kolekcji "Mamu", które powstały dla marki Noti. Designer wielokrotnie współpracował z tą cenioną nie tylko w świecie designu polską marką. Wcześniej dla Noti zaprojektował chociażby kolekcję siedzisk i stolików "Termo" oraz outdoorowe i tapicerowane fotele "Tulli", nagrodzone "Red Dot Award 2016".

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER BIZNESMEBLOWY.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu BiznesMeblowy.pl codziennie w Twojej skrzynce