Kuchnia KAMDuo XL firmy KAM Kuchnie. Fot. KAM Kuchnie

Kuchnia KAMDuo XL firmy KAM Kuchnie. Fot. KAM Kuchnie

  • Autor: mg
  • 28 paź 2016 09:00 (aktualizacja: 28 paź 2016 12:47)

Trendy kolorystyczne w meblach kuchennych

Jeden z czołowych producentów farb, firma Dulux, ogłosiła, iż kolorem roku 2017 będzie Szary Denim, który - zdaniem ekspertów - najlepiej odzwierciedla obecny styl życia. Czy barwa polecana przed dekoratorów wnętrz ma szansę stać się „must have” również w meblach kuchennych?

Wybór najpopularniejszych i obowiązujących w danym sezonie kolorów ma oczywiście rację bytu w przypadku aranżacji wnętrz, nie do końca jednak sprawdza się w przypadku samych mebli. O ile kolor ścian czy dekoracyjne dodatki w naszych wnętrzach możemy zmieniać praktycznie co sezon, choć może to być kłopotliwe, z kolorem frontów mebli już nie będzie tak łatwo – przyznaje Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM z Milejewa. Projektanci mebli nie sugerują się tego typu rankingami, ale zawsze możemy pomóc dobrać dekory frontów do takiego topowego koloru ścian.   

Projektantka przypuszcza, że kolor Szary Denim raczej „nie zawojuje” mebli kuchennych, warto jednak przyjrzeć się trendom, na podstawie których tę właśnie barwę uznano za najważniejszą w 2017 roku. W nadchodzącym roku, zgodnie z przewidywaniami designerów, postawimy na takie wartości, jak rodzina, przyjaciele, praca i poczucie harmonii z naturą.

Związek z rodziną i poczucie przynależności do natury to fundamentalne wartości, które są ponadczasowe i choć w meblach kuchennych stawiamy na nowoczesność, nie rezygnujemy z dekorów, które pozwalają zaaranżować ciepłą, przytulną, rodzinną atmosferę w naszych kuchniach – mówi Sylwia Kowalska-Mikutel. Dostępna jest cała paleta przepięknych wzorów drewna, które doskonale podkreślą związek z naturą, a przy okazji wpiszą się w najmodniejszy trend nadchodzącego sezonu.

Jakie dekory mebli najlepiej połączyć z kolorem roku 2017, aby uzyskać ciekawy efekt? Doskonale sprawdzą się tutaj jasne odcienie drewna, takie jak bielona sosna Andersen, dąb Saint Tropez, dąb złoty i wiąz biały.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ