Fotele Riverside zaprojektowane dla włoskiej marki Tonon przez Przemysława Mac Stopę. Fot. Tonon

Fotele Riverside zaprojektowane dla włoskiej marki Tonon przez Przemysława Mac Stopę. Fot. Tonon

  • Autor: mg
  • 03 lut 2017 07:56 (aktualizacja: 03 lut 2017 11:04)

Znamy polskie projekty z "IF Design Award 2017"!

Znane są już wyniki tegorocznej edycji konkursu "IF Design Award". W gronie zwycięzców znalazły się również meble zaprojektowane przez polskich projektantów. Wśród nich są kolekcja "Mesh" MDD oraz fotel "Riverside" włoskiej marki Tonon.

"IF Design Award" to jeden z najbardziej znaczących konkursów wzorniczych w świecie międzynarodowego designu. Każdego roku kilkudziesięcioosobowe jury składające się ze znanych osobistości branży projektowej wybiera najlepsze produkty spośród kilku tysięcy zgłoszeń. W tym roku do konkursu zgłoszono 5.575 projektów z 59 krajów.

W kategorii "Produkt" nagrodę otrzymała kolekcja siedzisk "Mesh".  Autorem projektu jest Krystian Kowalski. Meble zostały zaprojektowane zgodnie z ideą customizacji - dostosowują się do potrzeb miejsca i pracowników. Możliwość wyboru wysokości oparcia, kolorów ramy oraz tkanin daje duże pole do kreacji. Wybierając poszczególne elementy, zmienia się nie tylko wygląd mebla, ale też jego funkcja. Wysokie oparcie z rozległymi bokami tworzy przytulne miejsce do odpoczynku, w odizolowaniu od otoczenia. Niskie oparcie sprawdzi się w mniejszych pomieszczeniach, w których nieduża szerokość sofki idealnie spełnia wymagania funkcjonalne recepcji. "Mesh" łączy w sobie rzemiosło krawiectwa z precyzją technologii wielkoseryjnych. Stoliki towarzyszące sofkom i fotelom z kolekcji "Mesh" uzupełniają je funkcjonalnie. Dzięki różnym średnicom blatu i wysokościom stoliki mogą być zestawiane w parach lub funkcjonować niezależnie.

Drugim z nagrodzonych projektów meblarskich autorstwa polskich projektantów jest fotel "Riverside". Został on zaprojektowany przez Przemysława "Mac" Stopę i jego studio Massive Design dla włoskiej marki Tonon. Fotel prezentowany był podczas ostatniej edycji kolońskich targów IMM.

"Riverside" zwraca uwagę organiczną formą i geometrią 3D. Jego kształt został zainspirowany przez naturę - rzeźbiarsko zakrzywione linie przypominają wzór fal w piasku, wymodelowanych wiatrem i wodą. Fotel "Riverside" jest wodoodporny i wyposażony w system odprowadzania wody, dzięki któremu może być stosowany również na zewnątrz. Poza tym jest lekki i tym samym łatwy do przenoszenia. Do jego produkcji wykorzystano materiał o nazwie "Soft Touch Plus" oraz poliuretan.

 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ