Grupa Nowy Styl wyposażyła w krzesła Stadion Śląski w Chorzowie

Grupa Nowy Styl wyposażyła w krzesła Stadion Śląski w Chorzowie

  • Autor: Beata Michalik
  • 21 lut 2018 09:22 (aktualizacja: 21 lut 2018 11:03)

Adam Krzanowski: Chcemy być partnerem pierwszego wyboru

Z Prezesem Zarządu Grupy Nowy Styl - "Człowiekiem Roku 2017" - rozmawiamy o międzynarodowej strategii przedsiębiorstwa, inwestowaniu w pracowników i w innowacje, a także o nowoczesnym podejściu do aranżacji biura.

Jaki był miniony rok dla Grupy Nowy Styl? Czy podpisane wielomilionowe międzynarodowe kontrakty sprawiły, że pozycja Grupy jeszcze bardziej się umocniła?

Podpisane w minionym roku kontrakty są konsekwencją realizowanej strategii, w której budujemy dodatkową wartość dla klientów międzynarodowych. Myślę głównie o kompetencjach doradczych z zakresu organizacji przestrzeni pracy, ale też o obsłudze klientów globalnych, która łączy lokalne podejście i serwis z odpowiadaniem na wyśrubowane wymagania korporacji odnośnie standardów jakościowych, certyfikatów środowiskowych czy gwarancji dostaw. Dobrym przykładem jest kontrakt rządowy w Holandii, który to kraj w 2050 roku chce być gospodarką cyrkulacyjną, czyli taką, w której minimalizuje się zużycie surowców i wielkość odpadów poprzez odpowiedni design produktów. Ministerstwom zależało nie tylko na ergonomicznych, trwałych produktach, głównym wymaganiem były usługi dodatkowe – zapewnienie serwisu zakupionych mebli, ich naprawy oraz recyklingu.

Dzięki temu, że kontrakt jest wieloletni i daje nam gwarancję zamówień na określonym poziomie, możemy skupić się na doskonaleniu naszych kompetencji i optymalizacji wewnętrznych procesów, co wpływa na dalszy wzrost konkurencyjności i rozwój Grupy Nowy Styl.

Jakie jeszcze zamierzenia udało się spełnić w 2017 roku?

W 2017 roku skoncentrowaliśmy się na pogłębieniu integracji Grupy Nowy Styl ze spółkami, które w poprzednich latach przejęliśmy w Niemczech i Szwajcarii. Optymalizacja produkcji, centralizacja wybranych procesów i integracja sieci dystrybucyjnej pozwalają nam w pełni wykorzystać potencjał działania jako Grupa. W ubiegłym roku nie zabrakło też prestiżowych sukcesów naszej marki Forum Seating: 140 tysięcy naszych krzeseł znajdzie się na stadionach Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Katarze w 2022 roku. Wiosną podpisaliśmy umowę z działającą w regionie firmą Coastal Qatar, na mocy której wsparliśmy uruchomienie i udzieliliśmy licencji na produkcję krzeseł Abacus. Uzupełniające wyposażenie trybun – m.in. dla lóż VIP-owskich - będziemy produkować w Polsce.

Jak określiłby Pan obecną sytuację Grupy Nowy Styl na tle polskich producentów mebli biurowych, a jak na rynku światowym?

Nasza firma od wielu lat umacnia swoją pozycję jednego z liderów rynku. Z powodzeniem rywalizujemy więc nie tylko z polskimi producentami, ale również z konkurencją globalną. W przeciągu ostatnich kilku lat pozyskaliśmy do portfolio klientów wiele rozpoznawalnych międzynarodowych firm. W Polsce zintensyfikowaliśmy działania m.in. w obrębie sektora BSS czyli nowoczesnych usług dla biznesu, co pozwoliło nam na jeszcze lepsze zrozumienie potrzeb jego klientów.

W krótkim okresie staliśmy się nie tylko producentem z szerokim portfolio produktów potrafiącym kompleksowo wyposażyć wnętrze biurowe naszego klienta, ale przede wszystkim partnerem na każdym etapie procesu wyposażania biura. Nasza praca rozpoczyna się od badania potrzeb klienta, w dużej mierze łącząc się z profesjonalnym doradztwem, a zamyka się zarządzaniem zmianą, badaniem jej efektów oraz wdrażaniem usług posprzedażowych. Takie działania pozwalają nam nie tylko być jednym z liderów, ale aktywnie kreować rynki, na jakich się obracamy.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ