• Autor:
  • 27 gru 2013 18:01

Człowiek roku 2007: Jan Szynaka

Wybór „Firmy Roku” i „Człowieka Roku” to najnowsze inicjatywy miesięcznika „Meble Plus”.

Wskazaliśmy 5 osób i 5 firm, które – naszym zdaniem – zasłużyły na nominacje do tytułów: „Firma Roku” i „Człowiek Roku”. Wyboru dokonały firmy z branży (mogły wskazywać także inne osoby i inne firmy). Przedsięwzięcie nie miało charakteru komercyjnego (nominowane osoby nie ponosiły żadnych opłat z tytułu nominacji).
Wręczenie tytułów odbędzie się 22 stycznia 2008 r. podczas dorocznej gali miesięcznika „Meble Plus” związanej z rozstrzygnięciem konkursu „Meble Plus – Produkt Roku”.

Z Janem Szynaką rozmawia Marek Hryniewicki

Człowiek roku 2007: Jan Szynaka Firma Szynaka Meble istnieje już pół wieku lat. Czy można prosić o krótkie podsumowanie tych 50 lat?
To było półwiecze wielu przeobrażeń, inwestycji i unowocześniania. Początki firmy to mały przydomowy warsztat rzemieślniczy założony przez mojego ojca. Od tamtej pory zmieniło się naprawdę wiele. Produkcja wysokiej klasy mebli mieszkaniowych, biurowych, sklepowych i kuchennych odbywa się w kilku zakładach produkcyjnych województwa warmińsko-mazurskiego i wielkopolskiego. Nasze wyroby można znaleźć w salonach firmowych znajdujących się w największych polskich miastach, jak i w ofercie setek współpracujących z firmą dystrybutorów.
Działalność firmy nie ogranicza się jednak do poszerzania asortymentu i powiększania zysków. Ważnym elementem jest polityka personalna naszej firmy. Pozycja, jaką mamy na rynku nie byłaby możliwa bez doskonale wyszkolonej kadry specjalistów zarówno tych biorących bezpośredni udział w produkcji, jak i szeregu osób zajmujących się pracami biurowo-admistracyjnymi.
Rok 2007 to dla Pana firmy nie tylko święta i rocznice, ale także m.in. inwestycje.
Rzeczywiście rok 2007 wpisał się w kalendarium naszej firmy jako pełen wydarzeń. Obchodziliśmy 50-lecie działalności firmy. Poza tym po raz kolejny zostaliśmy „Gazelą Biznesu”, otrzymaliśmy Nagrodę Gospodarczą Marszałka Województwa Wielkopolskiego, tytuł „Najlepszy z Najlepszych” z rąk Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Nie pierwszy raz znaleźliśmy się również w gronie firm tworzących „Filary Polskiej Gospodarki”. Jedną z najważniejszych nagród jest pierwsze miejsce w organizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy Konkursie „Pracodawca – Organizator Pracy Bezpiecznej”. Także znalezienie się firmy w gronie „Najzdrowszych Polskich Przedsiębiorstw” czy bezpośrednio mojej osoby – wśród najlepszych menedżerów w Polsce jest nie tylko zaszczytem, ale i wyzwaniem.
Przełomowym momentem było przejęcie zakładów należących do Grupy Schieder – byłych Mazurakich Mebli International w Iławie i Nowym Mieście Lubawskim. Powstały nowe podmioty MM Szynaka-Living i MM Szynaka-Interline. Dziś we wszystkich zakładach Grupy Szynaka zatrudniamy blisko 1,8 tys. pracowników. Wiosną rozpoczęliśmy również budowę nowej Fabryki Mebli Szynaka w Nowym Mieście Lubawskim. Aktualnie jesteśmy na etapie prac wykończeniowych tej inwestycji.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ