Tomasz Defratyka. Fot. Archiwum

Tomasz Defratyka. Fot. Archiwum

  • Autor: Arkadiusz Kaczanowski
  • 17 wrz 2015 11:34 (aktualizacja: 20 wrz 2015 12:56)

Deftrans inwestuje w nowy zakład produkcyjny

Producent mebli łazienkowych w tym roku ruszy z budową nowego zakładu produkcyjnego. Inwestycja zostanie przeprowadzona w rodzimej lokalizacji firmy - w Miliczu.

- Jesteśmy w trakcie permanentnej rozbudowy. Zapadła niedawno decyzja o utworzeniu nowego zakładu w nowej lokalizacji i w tym roku będziemy ruszać z budową - zdradził w rozmowie na portalu Ryneklazienek.pl Tomasz Defratyka, prezes firmy Deftrans. Firma wraca do rodzinnej lokalizacji, czyli do Milicza, gdzie zakupiła działkę.

- Jako, że nasz wektor rozwoju nastawiony jest na Zachód, to Milicz jest bardzo dogodną lokalizacją - podkreśla Defratyka.

Prezes firmy produkującej meble łazienkowe podkreśla, że kwestię rozwoju firmy i mocy produkcyjnych udało im się efektywnie rozwiązać w 2006 roku, gdy zmieniono lokalizację firmy. To pozwoliło uniknąć problemów lokalowych.Firma zarazem bardzo mocno stawia na dywersyfikację produkcji. Koncentracja wszystkich mocy produkcyjnych w jednym miejscu nie zdawała egzaminu.

Mamy spory zapas przestrzeni do zabudowania, ale zostawiamy ją sobie na „czarną godzinę”, dlatego nowy zakład będzie na nowej działce. W nim też chcemy przede wszystkim naszą produkcję przestawić na wykorzystanie nowych technologii - podkreśla prezes.

Firma nie wyklucza, że część inwestycji będzie finansowana ze środków unijnych, ale nie jest to niezbędne bo doszło do inwestycji. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ