Sylwia Lasota, kierownik ds. marketingu i sprzedaży w firmie Interprint. Fot. Interprint

Sylwia Lasota, kierownik ds. marketingu i sprzedaży w firmie Interprint. Fot. Interprint

  • Autor: mg
  • 29 sie 2018 12:47 (aktualizacja: 30 sie 2018 11:11)

Dekory do sypialni - główne trendy zdaniem producentów

Przyglądając się ofercie mebli do sypialni, wyraźnie widać, że wciąż niesłabnącą popularnością cieszą się dekory imitujące różne gatunki drewna. To trend obserwowany już od wielu lat i nic nie wskazuje na to, żeby w najbliższej przyszłości został zdetronizowany.

Małgorzata Sarnicka, menedżer rynku Schattdecor

Naturalność 

Ważną i widoczną powszechnie tendencją jest naturalność i autentyczność powierzchni, dlatego rysunek drewna, a w szczególności rysunek dębu czy sosny o różnym natężeniu rustykalności będzie pożądanym materiałem.

Wyraziste sęki i mocna kolorystyka bardzo rustykalnych dębów, takich jak np.  „Dąb Wotan” czy „Dąb Stirling” w nowoczesnym zastosowaniu z dekorami  jednobarwnymi o matowej powierzchni („Smartfoil Mat+”) lub dekorami nawiązującymi do tkanin („Cuscino”) to silny trend wśród dzisiejszych odbiorców.

W nowoczesnych wnętrzach stonowana interpretacja rustykalności, taka jak np.  w przypadku dekoru „Dąb Catania”, również znajdzie swoje uznanie. Ważne jest, aby powierzchnie sprawiały wrażenie autentycznych i tradycyjnych („Dąb Riviera”).

Nadal popularne są powierzchnie „used look” – akcentujące wszelkie ślady zużycia powierzchni, takie jak: efekt działania czasu, przetarcia, spękania, zarysowania czy np. ślady  bejcy – jak ma to miejsce w przypadku „Oslo Pine”, gdzie ślady białej bejcy podkreślają autentyczność malowanej sosnowej deski i dają możliwość nowoczesnego zastosowania z jasnymi, bielonymi powierzchniami. 

Obok  klasycznych struktur, wracają do nas inne, takie jak kasztan, hikora oraz wiąz w nowoczesnym ujęciu. Przykładem takiego wzoru jest „Jackson Hickory”,  który w połączeniach z szarymi detalami podkreśla świadome i spójne urządzanie dzisiejszych wnętrz czy też delikatny rysunek „Iceland Pine”, który nawiązuje do nowoczesnych rozwiązań, adresowanych do niewielkich przestrzeni z przeznaczeniem sypialni.

Indywidualizacja

W nowoczesnej sypialni nie powinno brakować też wstawek w postaci delikatnych wzorów graficznych, oferowanych przez Schattdecor w ramach kolekcji „Digital Visions”. Tendencja ta była widoczna już podczas targów IMM w Niemczech. Warto tu zwrócić uwagę na dekory: „Lima” oraz „Sailor”, które szybko stworzą indywidualny i pozytywny nastrój we wnętrzu.

Ekskluzywność

Kolorystyka wzorów we wnętrzach sypialnianych jest więc bardzo różnorodna: od jasnych, naturalnych wybarwień w surowych, ascetycznych dekorach, takich jak znany już skandynawski „Modrzew Sibiu”, po ciemne, tajemnicze, niejednoznaczne kolory. Wpływ włoskiej elegancji nieustannie znajduje swoich zwolenników. Szlachetność i subtelność materiałów, z jakich są wykonane meble, ma znaczenie.

Nowość prezentowana w ramach „Decor Selection 2018” – „Dąb Biscaya” – adresowana jest właśnie do tej grupy odbiorców. Ciemna kolorystyka tego dębu w połączeniu z kamiennymi dekorami na np. stolikach doda elegancji i będzie sprzyjać wyciszeniu („Teramo”).

W takie wnętrze doskonale wpisują się również jednobarwne folie matowe. Podczas „areny Design 2018” Schattdecor zaprezentował kolekcję „Smartfoil Mat+”, wyróżniającą się optyką głębokiego matu o aksamitnej powierzchni.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ