Kaja & Domenico, Nudo Design

Kaja & Domenico, Nudo Design

  • Autor: Redakcja
  • 03 sty 2020 08:23 (aktualizacja: 08 sty 2020 13:14)

Design polsko-włoski. Sposób na sukces wg Nudo Design

Meble, które pod szyldem Nudo Design projektują Kaja Ałaszkiewicz i Domenico Russo, są na wskroś minimalistyczne, tak aby mogły stanowić dla użytkowników punkt wyjścia do tworzenia własnych interpretacji.

Kaja Ałaszkiewicz i Domenico Russo to założyciele polsko-włoskiego studia projektowego Nudo design, które projektuje i produkuje drewniane meble i akcesoria do nowoczesnych wnętrz. Jak sami mówią, funkcjonalny design to dla nich proste, a czasem nawet surowe kształty, które w swojej skromności nie są banalne i bardzo praktyczne. Dlatego ograniczają sylwetki swoich produktów do minimum i podążają za ich podstawowymi formami.


Markę Nudo design tworzy polsko-włoski duet – czy Państwa projekty są również kombinacją rodzimej oraz włoskiej estetyki, tradycji i wrażliwości?

Nasze produkty to równa mieszanka polsko-włoskich pomysłów, ale bliżej nam do północnego minimalizmu niż włoskiego glamour. Skupiamy się na wysokiej jakości materiałach i prostych kształtach, które idealnie odnajdą się w każdym wnętrzu.

Nudo to meble minimalistyczne, ale z bardzo charakterystycznym, autorskim sznytem. Proszę opowiedzieć o filozofii Państwa marki oraz idei, która towarzyszy projektowaniu.

Nudo po włosku oznacza nagi. Pragniemy, aby nasze meble były jak nagie ciało, które poprzez dodatki zyskuje ubiór i indywidualny styl. Chcemy, aby każdy klient korzystał z naszych mebli jako punkt wyjścia do dalszych interpretacji. Łuki i obłe kształty mają przyciągać spojrzenia, ale nie przytłaczać wnętrza. Dlatego również używamy drewna jako naturalnego, ciepłego materiału do produkcji naszych projektów. Chcemy, aby linie, jakość i materiał, jakim jest drewno grały główną rolę.

Która z kolekcji jest dla Państwa najważniejsza, najbardziej znamienna; co było inspiracją dla tego projektu?

Mamy wielki sentyment do serii Tondo to minimalistyczny stołek i stolik kawowy, które można dowolnie łączyć i idealnie dopasować do przestrzeni domowej. To nasza pierwsza seria, którą zaprojektowaliśmy będąc jeszcze w Londynie. Goszcząc przyjaciół brakowało nam mebli, które mogłyby zmieniać swoje przeznaczenie wraz z okolicznościami. W razie potrzeby Tondo może stać się stołkiem dla gości, stojakiem na roślinę lub stolikiem nocnym w sypialni. Świetne rozwiązanie dla małych przestrzeni. W tym roku odświeżyliśmy ten projekt dodając tej kolekcji lite dębowe nogi.


W tym roku tytuł „must have” otrzymał jeden z Państwa projektów – stolik kawowy Piano. Pod jakim względem jest to wyjątkowy projekt?

Byliśmy niezmiernie szczęśliwi, gdy ta wiadomość do nas dotarła. Znak jakości „must have” przyznany nam w pierwszym roku naszej działalności dodał nam niesamowitej energii do dalszej pracy. Stoliki kawowe Piano to meble wykonane z wielką dbałością o detal. Okrągłe lub owalne blaty stolików podparte są na drewnianych, zaokrąglonych nogach, które nadają całej konstrukcji lekkości i finezji. Stoliki są w dwóch rozmiarach, można rozmieść je pojedynczo lub w grupach, aby uzyskać unikalny wygląd, który jest zarówno minimalistyczny jak i efektowny. Seria Piano urzeka prostymi liniami połączonymi z delikatnymi obłościami. To proste kształty, które idealnie odnajdą się w każdym wnętrzu.


Meble sygnowane marką Nudo wykonane są z naturalnych materiałów. Czy kwestie ekologii, zrównoważonego rozwoju są Państwu bliskie i odgrywają rolę w procesie projektowania i produkcji mebli?

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ