Drzwi przesuwne wykorzystywane są w szafach biurowych przeznaczonych do przechowywania dokumentów. Fot. Sevroll-System

Drzwi przesuwne wykorzystywane są w szafach biurowych przeznaczonych do przechowywania dokumentów. Fot. Sevroll-System

  • Autor: mg
  • 03 kwi 2018 12:15 (aktualizacja: 04 kwi 2018 11:01)

Drzwi przesuwne w biurach - opinie producentów

Drzwi przesuwne coraz częściej stają się elementem aranżacji biurowych. Producenci systemów jezdnych wskazują ich największe zalety i podają przykłady stosowania.

Monika Szczęsny, projektantka mebli firmy Komandor

Odpowiednio zaprojektowana szafa z drzwiami przesuwnymi to gwarancja porządku i schludności, co w przypadku pomieszczeń biurowych jest elementem bardzo pożądanym. W jej wnętrzu bez problemu wydzielimy bowiem strefy dla biurowego archiwum, miejsce na segregatory, faktury czy dokumenty bieżące. Dzięki takiemu podziałowi nie tylko usprawnimy prace biura, ale także zachowamy porządek w dokumentach. Drzwi przesuwne w szafach biurowych ułatwiają szybki dostęp do całego wnętrza i tym samym łatwe wyciąganie i wkładanie segregatorów oraz pudełek z dokumentami. Dodatkowym atutem odpowiednio zaprojektowanej szafy jest możliwość ukrycia za drzwiami przesuwnymi niewielkiego aneksu kuchennego wyposażonego w niezbędny sprzęt, taki jak ekspres do kawy, zlew, szafki czy niewielki blat. Takie miejsce, niewidoczne dla osób postronnych, jest bardzo przydatne zwłaszcza w małych biurach, gdzie nie ma możliwości zaaranżowania osobnego pomieszczenia socjalnego. Szafa z drzwiami przesuwnymi daje również możliwość wydzielenia w swoim wnętrzu odrębnej strefy do przechowywania torebek, płaszczy i kurtek pracowników.

Joanna Repko, starszy specjalista ds. marketingu w firmie GTV

Szafy z drzwiami przesuwnymi w biurowych wnętrzach sprawdzają się doskonale ze względu na ich ergonomię. Ich zastosowanie pozwala na zaoszczędzenie miejsca potrzebnego do otwarcia drzwi uchylnych – w ten sposób nawet niewielkie pokoje czy wąskie korytarze możemy wyposażyć w duży mebel do przechowywania niezbędnych dokumentów czy biurowych akcesoriów, a same wnętrza łatwiej jest zaaranżować. W celu poprawy funkcjonalności szaf w drzwiach przesuwnych można zamontować wpuszczane uchwyty „B224” lub „B226” – ułatwią otwieranie drzwi, a równocześnie nie zabierają cennych centymetrów.
Wybierając funkcjonalne systemy jezdne, warto pamiętać o tym, że jedynie zastosowanie kompletnych systemów pochodzących od tego samego producenta zapewnia gwarancję ich cichej i komfortowej pracy. Parametr, na który należy zwrócić uwagę, to ilość cykli otwarć/zamknięć – dzięki zastosowaniu unikatowego materiału, z jakiego wykonane są kółka w naszych systemach – wytrzymują one minimum 50 tysięcy cykli. Równie istotna jest cicha praca systemu, którą zapewniają łożyskowane kółka, starannie dobrane aluminium i innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne.

Karolina Moroz, koordynator Działu Marketingu w firmie Sevroll-System 

W pomieszczeniach biurowych na znaczeniu zyskują systemy ekonomiczne, równocześnie funkcjonalne i wytrzymałe. Szafa w biurze otwierana jest znacznie częściej niż w domu, jej eksploatacja zatem jest bardziej intensywna. Dlatego też Sevroll jako producent kładzie bardzo duży nacisk na jak najlepsze wykonanie systemów w każdym przedziale cenowym. Budżet przeznaczony na meble do biura jest często o wiele mniejszy od tego do domu, gdzie meble mają być wyszukane i stanowić element dekoracyjny. Systemy z naszej oferty (nawet te z linii ekonomicznej, np. „Micra”) pozwalają na dowolne kreowanie przestrzeni. Już w oparciu o zaledwie kilka elementów możemy tworzyć zabudowy, których koszty są niewielkie, a ich parametry funkcjonalne i użytkowe spełniają wszystkie potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów.
Meble wykorzystywane w sektorze publicznym muszą charakteryzować się bezpieczeństwem użytkowania. Szafy z drzwiami przesuwnymi są wygodne w użytkowaniu, ale także bezpieczne, bowiem tylne zabezpieczenie wózka zabezpiecza skrzydło przed wypadnięciem z toru. Meble biurowe z drzwiami przesuwnymi zwiększają funkcjonalność pomieszczeń, dając swobodę przy wykonywaniu codziennych obowiązków.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ