Ewelina Wójcik, dyrektor marketingu marki Meble Wójcik. Fot. Meble Wójcik

Ewelina Wójcik, dyrektor marketingu marki Meble Wójcik. Fot. Meble Wójcik

  • Autor: mg
  • 17 kwi 2019 09:51 (aktualizacja: 18 kwi 2019 09:01)

Ewelina Wójcik: Rośnie zainteresowanie modułowymi zestawami rtv

Od kilku sezonów obserwujemy spadek zainteresowania klasycznymi meblościankami na rzecz tzw. mediacenter lub mebli modułowych, o bardziej minimalistycznych formach - mówi Ewelina Wójcik, dyrektor marketingu marki Meble Wójcik.

Ewelina Wójcik, dyrektor marketingu marki Meble Wójcik

Trudno jest określić jeden konkretny styl, który charakteryzuje modne wnętrza w 2019 roku. Tak naprawdę obecne trendy stanowią połączenie klasyki i elegancji, przejawiające się w wyrafinowanych i szlachetnych materiałach z nowoczesnymi formami mebli i ponadczasowym dekorem drewna. Z pewnością mocno zauważalne jest odejście od skandynawskiego minimalizmu i zastąpienie go bardziej odważnymi, eklektycznymi aranżacjami. Jeśli chodzi o same zestawy rtv, to z pewnością już od kilku sezonów obserwujemy spadek zainteresowania klasycznymi meblościankami na rzecz tzw. mediacenter lub mebli modułowych, o bardziej minimalistycznych formach. Możliwość dokupienia każdego elementu osobno pozwala na samodzielne kreowanie wyglądu wnętrza, zgodnie z indywidualnymi potrzebami, co obecnie jest bardzo poszukiwaną przez klientów cechą. Ponadto, z uwagi na coraz większą ilość posiadanego w domach sprzętu rtv, rośnie również zapotrzebowanie na szafki o większych rozmiarach. W dzisiejszych czasach komoda rtv nie spełnia już tylko swojej podstawowej funkcji mebla, na którym stoi wyłącznie telewizor. W wielu przypadkach telewizor wisi na ścianie, a popularna „rtv-ka” pełni rolę dekoracyjną oraz dodatkowego miejsca do przechowywania. Dlatego też jej stylistyka sprowadza się do prostych kształtów, uzupełnionych praktycznymi, szufladami oraz licznymi otwartymi półkami lub przegrodami.

Jeśli chodzi o samą kolorystykę, to wciąż największą popularnością cieszy się połączenie bieli (zazwyczaj w opcji lakierowanej) z dekorem w kolorze drewna. Mocno widocznym trendem w 2019 roku jest również frezowanie frontów w taki sposób, aby tworzyły one ciekawe, geometryczne wzory. Naszą odpowiedzią na to jest znajdująca się od niedawna w ofercie kolekcja „Brolo”, której fronty są barwione w masie, następnie pokrywane błyszczącą białą folią, a dopiero w końcowej fazie frezowane w celu odsłonięcia czarnego wnętrza płyty. Ponadto, rosnąca popularność intensywnych, głębokich odcieni, w tym również czerni, spowodowała wzrost zainteresowania kolekcją „Havana”, która stanowi połączenie czarnych, matowych frontów z dekorem w odcieniu ciemnego drewna.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ