Marta Niemywska-Grynasz i Dawid Grynasz. Fot. Lidia Skuza

Marta Niemywska-Grynasz i Dawid Grynasz. Fot. Lidia Skuza

  • Autor: Redakcja Biznesmeblowy
  • 26 kwi 2017 09:30

Grynasz Studio - projektowy "płodozmian"

"Cenimy tematy niosące w sobie wyzwanie, pozwalające na poszerzanie wiedzy i warsztatu pracy. Działa to na nas stymulująco i popycha do ciągłego rozwoju i doskonalenia. Dzięki różnym specjalizacjom w zespole możemy pracować z różnymi skalami projektów" - mówią projektanci Marta Niemywska-Grynasz i Dawid Grynasz.

Marta Niemywska-Grynasz i Dawid Grynasz (Grynasz Studio) opowiadają o swojej współpracy z firmą Marbet Style.

W jaki sposób powstał pomysł stworzenia kolekcji mebli "Corbu"?

Punktem wyjścia było stworzenie spójnej rodziny mebli tapicerowanych z funkcją spania. Podczas analizowania możliwych mechanizmów i wielkości materacy zarysował się też kierunek estetyczny kolekcji. Mając na uwadze przestrzenie hotelowe i apartamenty, zdecydowaliśmy się na minimalistyczne bryły oraz syntetyczność formy, zmiękczone obłościami i charakterystycznym szwem. Widoczną inspiracją była dla nas architektura modernizmu, stąd też pomysł na nazwę systemu, na cześć słynnego architekta tego okresu - Le Corbusiera.

Co wyróżnia te meble spośród innych Waszych projektów?

Jest to nasz pierwszy tak rozbudowany zestaw mebli tapicerowanych dedykowany przede wszystkim do przestrzeni hotelowych. Składa się z fotela, sofy nierozkładanej oraz sof rozkładanych z funkcją spania. Projektowym wyzwaniem było pogodzenie programu użytkowego i wymaganego mechanizmu spania przy jednoczesnym zachowaniu charakterystycznej bryły i wizualnie lekkiej konstrukcji nóżek.

Od czego rozpoczęła się współpraca z Marbet Style?

Naszą pierwszą realizacją dla Marbet Style był stworzony w 2013 r. projekt scenografii do premiery mebli Tomasza Augustyniaka. Była to okazja do poznania naszego projektowego stylu i sytemu pracy. Od tego czasu udało nam się wspólnie zrealizować m.in.: projekt fotela "Muno", projekty ekspozycji Marbet Style do przestrzeni Warsaw Home oraz na tegoroczną Arenę Design w Poznaniu, a także rodzinę sof i foteli "Corbu".

Grynasz Studio jest zespołem multidyscyplinarnym. W jakich projektach najlepiej czujecie się i dlaczego?

Cenimy tematy niosące w sobie wyzwanie, pozwalające na poszerzanie wiedzy i warsztatu pracy. Działa to na nas stymulująco i popycha do ciągłego rozwoju i doskonalenia. Dzięki różnym specjalizacjom w zespole możemy pracować z różnymi skalami projektów (produkt - scenografia - instalacje w przestrzeni), a także na różnych mediach (2D-3D). Dzięki takiemu „projektowemu płodozmianowi” nie tracimy entuzjazmu i świeżości w podejściu do nowych tematów.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ