Biurowe strefy relaksu. Kolekcja Tapa. Projekt: Przemysław Mac Stopa. Fot. Grupa Nowy Styl

Biurowe strefy relaksu. Kolekcja Tapa. Projekt: Przemysław Mac Stopa. Fot. Grupa Nowy Styl

  • Autor: mg
  • 12 cze 2018 21:41 (aktualizacja: 14 cze 2018 10:36)

Jak aranżować biurowe strefy relaksu - opinie producentów mebli

Uczucia stresu doświadcza większość pracowników biurowych. Okazuje się, że ze stresem można walczyć przy pomocy odpowiedniej aranżacji pomieszczeń. Ważne, żeby biuro zostało podzielone na strefy o różnych funkcjach, w tym strefę relaksu.

Natalia Sochacka, specjalistka ds. marketingu w firmie Noti

Monochromatyczne, zimne biura pozbawione ciekawych form i barw nie zmotywują ani nie zachęcą współczesnego, doświadczonego profesjonalisty, aby przyłączył się do zespołu i rozwiązywał problemy firmy. I ta potrzeba nowoczesnych biur przełożyła się na popularność mebli typu soft seating. Dlatego proponujemy architektom nowych budynków biurowych piękne kolory i faktury tkanin oraz zaskakujące formy świadomie projektowanych mebli. Sprzyjają one kreatywności i pracy wymagającej użycia wyobraźni, stymulują pomysły, zmniejszają skłonność do „zastygania w problemie”. Ogromne znaczenie mają też właściwości akustyczne tkanin, które pochłaniają dźwięk.

Zapraszamy do przestrzeni, które dają możliwość relaksu, regeneracji i pobycia „sam na sam”. Elementy wyposażenia stref relaksu mają także działanie estetyczne. Geometryczne sofy „x40” czy organiczne formy sof „Bouli” są praktyczną ozdobą dużych pokoi, pomieszczeń, korytarzy, holów. Wygodne i obszerne fotele „Comfee” z dekoracyjnymi przeszyciami wprowadzają domową atmosferę. „Sleeping Room” z nowej kolekcji mebli akustycznych „SoundRoom”, wypełniony spokojną muzyką, poprawia samopoczucie i tworzy oazę w głośniej i zatłoczonej przestrzeni biurowej. Zmęczony pracownik może w nim odpocząć, a nawet krótko zdrzemnąć się czy pomedytować, aby zregenerować siły. Wychodzimy także naprzeciw codziennym potrzebom rozluźnienia napięć fizycznych, redukcji stresu, pozbycia się bólu związanego z siedzącym trybem pracy. Rozweselająca piłka tapicerowana „Rollo” aktywizuje mózg, gimnastykuje kręgosłup, poprawia krążenie krwi. To wszystko wpływa na atmosferę w firmie i samopoczucie pracowników.

Alina Szastok, specjalista ds. PR i CSR w Grupie Nowy Styl

Strefy relaksu, chilloutu czy regeneracji – różnie nazywa się te przestrzenie – mają służyć oderwaniu się pracowników od monotonnych zajęć. Dlaczego? Po pierwsze dlatego, że spotkanie w nieformalnym wnętrzu ma dużo większy potencjał budzenia pomysłowości i kreatywności. Większość pomysłów rodzi się wtedy, gdy odbiegamy myślami czy rozmową od swoich codziennych zadań. Przy kawie czy podczas mycia zębów – 79% pomysłów rodzi się z dala od biurka. Dlatego strefy relaksu urządza się zwykle zupełnie inaczej niż pozostałą część biura. Kolorowe, intrygujące designem meble, takie jak „Tapa”, przypominające domowe wnętrza i zachęcające do rozmów miękkie sofy czy atrakcje takie jak huśtawka – to nasze przykładowe propozycje dla stref chilloutu. Wnętrza te mogą też służyć regeneracji i relaksowi – wówczas proponujemy znajdujące się w naszej ofercie leżanki „LinkUp”

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ